Rusya günlük koronavirüs ölüm sayılarının bini aşması üzerine ülke genelinde kapanma kararı aldı. Bazı federal bölgeler 25 Ekimde kapanırken, Moskova 28 Ekim’i, St. Petersburg 30 Ekim gününü bekliyor. Kapanmaya Rusya’da yakalanmak istemeyenler ise Türkiye ve Mısır’a gitme telaşında.
İzvestiya gazetesi aşırı talep nedeniyle Antalya’ya tek yön uçak bileti fiyatının 350 bin ruble, yani 47 bin TL’ye kadar yükseldiğini yazdı. Mısır tatil beldelerine bilet bulmak için de 450 bin rubleyi gözden çıkarmak gerek.
Gazeteye bilgi veren tur operatörleri, 30 Ekim itibarıyla uçak bileti ve boş otel bulmanın olanaksız hale geleceğini haber veriyor.
Öte yandan 27 Ekim sabah saatleri itibarıyla Türk Hava Yolları’nda 20 bin ile 47 bin ruble arasında fiyatlarla Moskova-Antalya biletleri bulunabildiği görülüyor. Ancak çoğu sefer tamamen dolmuş durumda.
Tur Operatörleri Birliği ATOR yetkilileri, kapanmanın sona ereceği 7 Kasım günü için de bütün biletlerin şimdiden satıldığını bildiriyor.
Rusya vatandaşlarının yoğun ilgi gösterdiği diğer destinasyonlar arasında Azerbaycan, Gürcistan, Güney Kıbrıs, Birleşik Arap Emirlikleri, Sırbistan ve Hırvatistan da var.
Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.