Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, askeri hava aracı, füze ve uzay sanayiinde Rusya’nın potansiyelini geliştireceklerini söyledi.

Putin, Moskova yakınlarında Jukovski’de açılan ve 25’incisi yapılan dünyanın en büyük havacılık fuarlarından Uluslararası Havacılık ve Uzay Fuarı MAKS-2017’yi ziyaret etti.

Rusya devlet başkanı burada, havacılık endüstrisinin son yıllarda önemli oranda devlet desteği gördüğünü, Rusya’nın bu alanda ve askeri uçak üretiminde pozisyonunun eskisi kadar güçlü olduğnu ve bu potansiyeli güçlendireceklerini söyledi.

İlki 1992’de düzenlenen ve Jukovski Havalimanı’nda açılan fuara 40 ülkeden havacılık ve uzay endüstrisi alanında faaliyet gösteren 700 şirket katılıyor.

Fuara katılan resmi heyette yer alan Rusya’nın Askeri Teknoloji İşletmeleri Genel Müdürü Dmitry Shugaev de Rusya’nın askeri sanayiinin ülkenin bu alandaki bütün ihtiyacını yerli üretimle karşılayacak kapasiteye ulaştığını açıkladı.

23 temmuza kadar açık kalacak MAKS-2017’de Rusya’nın yeni savaş uçağı MIG 35 modeli yanı sıra yeni nesil çok amaçlı avcı uçağı ve Ka-62 helikopterleri ile MC-21 dar gövde yolcu uçağı modelinin sunumlarının yapılması bekleniyor.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.