Rusya Federasyonu Ulaştırma Bakanı Maksim Sokolov, Kahire Havalimanı’ndaki yeni terminalin, küçük detaylar haricinde, standartları yerine getirdiğini açıkladı.

Rus heyetinin Kahire Havalimanı’ndaki standartları kontrol etmek için son bir davet beklediği ve kontrol sonucunda nihai raporun hazırlanacağı belirtiliyor.

Mısırlı turizmciler kış operasyonları için gözünü Rusya’ya dikmişken, Rusya kanadından sürekli birbirini çelen açıklamalar geliyor. Geçtiğimiz günlerde Mısır uçuşlarının 2017 başından önce başlayamayacağını açıklayan Rus otoriteleri, şimdi ise, ”Kahire Havalimanı’nın yeni terminali neredeyse tüm uluslararası standartları karşılıyor.” şeklinde açıklamada bulundu.

”UÇUŞLAR BAŞLAYACAK ANLAMINA GELİYOR”

Rusya’daki sektör temsicileri Sokolov’un bu açıklamasının yakında Mısır’a dönük uçuşların yeniden başlayacağı anlamına geldiğini ifade ediyor. Ria Novosti’ye konuşan Sokolov, şu noktaların altını çizdi:

”UFAK TEFEK DETAYLAR KALDI”

”Mısırlı meslektaşlarımızla sistematik ve başarılı bir ortak çalışmanın neticesinde harekat planına dair sorunları çözmüş bulunuyoruz. Evet, hala eksik olan bazı noktalar var ancak standartların büyük çoğunluğu yerine getirildi. Sadece otomatik erişim kontrolüne ilişkin yapılması gerekenler var. Bunun dışında yeni terminal uluslararası güvenlik standartlarına uygun.”

Rusya’nın Mısır havalimanlarına dönük, ”ek güvenlik” tedbirleri talep etmeyeceğini anlatan Sokolov, sadece mevcut eksikliklerin giderilmesini istediklerini kaydetti.

”KAHİRE’DEN SONRA ŞARM UÇUŞLARI DA BAŞLAR”

Rusya Federasyonu Ulaştırma Bakanlığı’nın Mısır’dan yeni bir davet beklediği ve son kontroller neticesinde havalimanı ile ilgili nihai raporun hazırlanacağı belirtiliyor. Rusya’dan ilk charter seferin Kahire Havalimanı’ndaki yeni terminale yapılacağı, devamında ise Şarm El Şeyh uçuşlarının başlayabileceği ifade ediliyor.

(Turizm Güncel)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.