Mısır hükümeti Rus uçaklarını Mısır’a geri getirmek için havaalanlarında güvenliği önlemleri alma konusunda büyük çaba gösterdiği halde Rusya’dan uçuşların yeniden başlamasını sağlayamadı.
Rus Metro Havayolları’nın yolcu uçağının terör saldırısına hedef olmasından sonra 2015 yılında Mısır’a olan tüm uçuşlarını durduran Rusya’nın bu ülkeye en erken 2018’de turist gönderebileceği açıklandı.
Mısır hükümeti, turizm ve dışişleri bakanlıkları aracılığıyla havaalanlarındaki güvenlik prosedürlerini gözden geçirdi, yeni önlemler aldı ancak buna rağmen Rusya uçuşları başlatmadı. kokpit.aero’da yer alan habere göre, Sinai Turizm Yatırımcıları Derneği Başkanı Hisham Ali, Rus turistin yanısıra İngilizlerin de 2018’in ortalarından önce Sharm El Şeyh’e gelmelerinin beklenmediğini açıkladı.
Mısır hükümetinin Rus uçaklarını Mısır’a geri getirmek için havaalanlarındaki güvenliği konusunda büyük çaba gösterdiğini kaydeden Ali, alınan önlemleri rağmen  Rus tarafının ikna edilemediğinin altını çizdi.
Şu anda Şarm El Şeyh bölgesindeki otellerin yüzde 50-60 oranında dolu olduğu, buraya gelenlerin çoğunluğunu Alman, İtalyan, Ukrayna, Lübnanlı ve çeşitli Arap uluslarının oluşturduğu belirtildi. 2015 yılında Mısır’a gelen turistlerin üç birini Ruslar oluşturuyordu.
Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.