Ryanair, hava yolu birimini satmayı planlayan turizm şirketi Thomas Cook’un sahip olduğu bazı uçuş haklarını (slot) almayı düşünüyor.

İrlandalı hava yolu Ryanair’in Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kenny Jacobs “Eğer her şey olumsuz devam eder ve sonuçlanamazsa, bazı uçuş hakları ile ilgilenir miyiz? İlgilenebiliriz.” dedi.

Şirketin büyük hava yolları ile ilgilenmeyerek daha ziyade küçük hava yollarını bünyesine katma planı çerçevesinde hareket edilmesinin planlandığını hatırlatan Jacobs Berlin merkezli uçuşlar için Germania’ya ait bazı uçuş haklarının da alınabileceğini söyledi.

İngiliz turizm şirketi Thomas Cook alınan stratejik iş danışmanlıkları neticesinde hava yolu birimini kapatmaya karar verdi. Şirket yaklaşık dörtte biri uzun menzilli olmak üzere 103 uçağa sahip.

Alman Lufthansa Grup Thomas Cook’un Almanya merkezli gerçekleştirdiği uzun menzilli uçuşları ve bağlı hakları almaya niyetli olduğunu açıkladı.

GREVLER 2019’DA DAHA ÇOK ZORLAYACAK

2018’in Avrupa’da havacılık sektörü açısından zorlu geçtiğini söyleyen Jacobs, 2019’un daha da zorlu olmasını beklediklerini söyledi. Özellikle grevler nedeniyle ciddi sıkıntılara gebe olunduğunun altı çizildi. Belçika ve Almanya’da grevlerin üzerinden kısa süre geçtiğini hatırlatan Jacobs, Mayıs ayında Fransa’da hava trafik kontrolörlerinin greve gitmesini beklediğini ve bunu İtalya’nın takip edeceğini söyledi.

Kaynak: www.BagimsizHavacilar.com

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.