Sivrihisar Havacılık Merkezi, Necati Artan Tesisleri (Eskişehir), Skydiving Fest/Paraşüt Günleri” etkinliği ile ülkemizin dört bir yanından birçok paraşütçüyü bir araya getiriyor. 08 ve 09 Temmuz 2023 tarihlerinde 4. kez organize edilen bu etkinlik, dileyen tüm katılımcılara ve halka açık!

GÜN BOYU ÜCRETSİZ ATLAYIŞLAR !

Festivale lisanslı olan paraşütçülerin katılımı mümkün olup, katılmak isteyen paraşütçüler rabia@shm.aero adresine kayıt yaptırabiliyorlar. Sivrihisar Havacılık Merkezi (S.H.M.) Doğu Apronu’nda gerçekleşecek etkinlikte, atlayışlar her iki gün boyunca havanın müsait olacağı zamanlar içinde, sabah saat 05.30’dan gün batımına kadar devam edecek.

Bütün atlayışlar ÜCRETSİZ olup, paraşütçüler sırayla atlayışlara katılabilecekler!

Bu sene paraşüt atlayışlarında iki ayrı uçak kullanılacak. Nostaljik ANTONOV AN-2 ve CESSNA 172!

Havanın rüzgârsız olduğu günün ilk saatlerinde AN-2 ile atlayışlar başlayacak. Daha sonra rüzgâr durumuna bağlı olarak C-172 devam edecek. Atlayışların AGL 7.000 feet ve 10.000 feet aralığında olması planlanmakta.

Paraşütlerini rahatça katlayabilmeleri için “RIDDELL” hangarı katılımcılara tahsis ediliyor.

Paraşütçüler, S.H.M. tarafından sağlanacak çadırlarda ÜCRETSİZ kalabiliyorlar veya kendi çadırlarını kurabiliyorlar.

Sabah 05.00 itibari ile Doğu Apronu’nda “SKY BÜFE” paraşütçülerin hizmetinde olacak. Akşam yemekleri içinse, Batı Apronu’nda “SKY CAFE” hizmet sunuyor.

09 Temmuz / PAZAR akşamı, “Canlı Müziğin Gökyüzü Versiyonu” Grup TRİAN tam kadro SKY CAFE’de! Organizasyona katılan Paraşütçülere “Katılım Sertifikaları” da, Pazar akşamı Sky Cafe’de takdim edilecek.

7’den 70’e herkesin katılımına açık olan bu festivalde gökyüzü rengârenk paraşütlerle şenlenecek!

SEMİN ÖZTÜRK ŞENER ACT HAVA YOLLARI AKROBASİ GÖSTERİSİ !

Türkiye’nin İlk Kadın Profesyonel Akrobasi Pilotu Semin Öztürk Şener, ACT Havayolları Sponsorluğunda “Yeni Menekşe” uçağı ile bu etkinlik içinde yer alıyor.

“SEMİN ÖZTÜRK ŞENER / ACT HAVA YOLLARI Solo Akrobasi Gösterisi” muhteşem performansıyla seyircilere unutulmaz anlar yaşatacak!

TÜRKİYE’DE UÇAR VAZİYETTEKİ TEK “ANTONOV AN-2” !

Sivrihisar Havacılık Merkezi’nde bulunan, “T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kültür Varlıkları Genel Müdürlüğü, Özel M.S.Ö. Hava ve Uzay Müzesi” Ülkemizdeki İLK Uçan Müze olma özelliğine sahip. Envanterindeki hava taşıtlarının neredeyse tamamı uçar vaziyette korunuyor ve yıllık programlarla uçuşlar yapıyorlar.

Paraşüt Festivali’nde müze envanterinde bulunan ve uçar durumdaki Antonov AN-2 ile atlayışlar yapılacak. Geçmiş yıllarda Antonov AN-2, ülkemizde paraşüt eğitimlerinde sık kullanılıyordu, fakat bu uçakların hepsi zamanla servis dışı kaldılar. Günümüzde ise, Türkiye’de uçar vaziyette bulunan Tek “Antonov AN-2” Sivrihisar Havacılık Merkezi’ndeki M.S.Ö. Hava ve Uzay Müzesi’nde bulunuyor !

Daha Fazla Bilgi ve Sorularınız için; 

Organizasyon Komitesi Başkanlığı

Işıl Görenoğlu

+90 (222) 724 30 41

shg.airshows@acromach.com

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.