Tayland asıllı bir sosyal medya kullanıcısının kabin memuru olduğunu iddia ederek paylaştığın fotoğrafların sahte olduğunun anlaşılması sebebiyle haber oldu.

Kabin memurluğunun gözde meslekler arasında yer aldığı Tayland’da yaşanan son olay bu durumun nasıl kullanılabileceğini de gözler önüne serdi. Instagram’daki sosyal medya hesabında 150 binden fazla takipçiye ulaşan hesabından paylaştığı fotoğraflar ile kendisine hayranlık uyandıran kullanıcı Emirates hava yollarında kabin memuru olduğunu iddia ediyordu.

Gerçek adı olup olmadığı bilinmeyen ama sosyal medyada “Ticha Louktarn” adıyla tanınan ve  Instagram hesabında “ticha_ek” kullanan kullanıcının paylaştığı fotoğrafların gerçek olmadığını yine takipçileri fark etti.

Paylaştığı fotoğrafların internet ortamından elde edilen fotoğraflar olduğunun ve de bu fotoğrafların iyi bir işçilikle işlenerek kendi fotoğrafları ile birleştirildiğinin fark edilmesi üzerine birçok takipçisinin tepkisini çeken kullanıcı sosyal medya hesaplarını kapatırken Tayland ulusal medyasında haber oldu.

“Ticha Louktarn”ın sahte olduğu açıklanan  bazı fotoğrafları;

Kullanıcı ayrıca paylaştığı fotoğraflarda gerçekçi gölge efektleri kullanmayı da biliyor

Kullanıcının kendi fotoğrafı olarak paylaştığı fotoğrafların da gerçekliği sorgulanıyor.

Emirates Hava Yolları’nda çalıştığını idda ederek paylaştığı fotoğraflar ve asılları

Finlandiya’nın Bangkok Büyükelçiliği ise durumu fırsata çeviren bir paylaşım yaptı;

www.BagimsizHavacilar.com

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.