Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün katılımı ile Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi’nde “İnsansız Hava Araçlarının Tarihsel Gelişimi, Kullanım Alanları ve Yasal Mevzuatı” konulu konferans düzenlendi.

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi’nde gerçekleştirilen konferansa konuşmacı olarak katılan İHA Sistemleri Koordinatörü Mahmut Samet Sayım tarafından İnsansız Hava Araçlarının günümüze kadar gelen tarihsel gelişimi, kullanım alanları ve İnsansız Hava Aracı Sistemleri Talimatı (SHT-İHA) hakkında katılımcılara bilgi verildi.

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversites Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsa Gökçe, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sefa Tarhan, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldığı konferansta, insansız hava araçları üzerine son 10 yılda Türkiye’de hızlı bir gelişim yaşandığını vurgulayarak bu alanın mühendislik öğrencileri için bir iş fırsatı olduğu değerlendirildi. Doç. Dr. Tekin Susam tarafından gerçekleştirilen sunumda ise kullanıcı odaklı insansız hava araçları tasarım ve üretiminin stratejik önemi ve İHA tabanlı büyük ölçekli harita üretimi konusundaki gelişmeler paylaşıldı.

Konferans sonrası Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sefa Tarhan tarafından SHGM İHA Sistemleri Koordinatörü Mahmut Samet Sayım ve Doç. Dr. Tekin Susam’a teşekkür belgesi takdim edildi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.