Temsili Görsel

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) ATPL sınavlarına girecek adaylar için önemli bir duyuru yayınladı.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre 25 Temmuz-3 Ağustos 2017 tarihleri arasında yapılan ATPL sınavlarının başvuruları sırasında; Banka Sanal Pos Ödemesinde yaşanan aksaklık sebebiyle, adayların mağdur olmamaları ve sınav başvurusu yapabilmeleri için tüm adaylara 500 TL ön yükleme yapılmış ve bu yapılan ön yükleme 28 Temmuz 2017 tarihi itibariyle tüm adaylardan geri alındı.

Temmuz 2017 döneminde sınava rezervasyon yapan ve giren adayların eksi(-) kontörde olanların 04 Ağustos 2017 tarihine kadar ödemelerini tamamlamaları gerekmekte. Gerekli ödemeyi yapmayanlara Sonuç Belgesi düzenlenmeyecek ve sonraki sınav dönemlerinde ise sınav randevusu verilmeyecek. Ödeme yapmak için; kredi kartı ile işlem yapmak için önceden kullanılan SRS sistemindeki “Kredi Satın Al” bölümünden veya https://takas.shgm.gov.tr adresinden EFT/Havale ile işlem yapmaları gerekmekte.

Takas sisteminden ödemelerin nasıl yapılacağı hakkında detaylı görsel kılavuza https://takas.shgm.gov.tr/gorselklavuz.html adresinden ulaşabilirsiniz.

Kontür durumu ile ilgili sorunu olan adayların e-posta yoluyla beyhan.koc(at)shgm.gov.tr adresine TCNO, ad, soyad ve durum hakkında açıklama içeren başvuru yapmaları gerekmektedir.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.