Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, Yetkili Denetim Kuruluşları Yönetmeliği’nde değişiklik yapılmasına dair taslak yönetmeliği görüşe sundu.

Sivil havacılık sektörünün ihtiyaç duyduğu düzenleme ve denetim alanlarına katkı sağlaması amacıyla Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü görev alanına giren bazı konularda denetim yapmak üzere sivil havacılık kuruluşlarının yetkilendirilmesini düzenleyen Sivil Havacılık İşletmeleri Yetkili Denetim Kuruluşları Yönetmeliği (SHY-YDK) 05/04/2012 tarihinde yayınlanmıştı.

SHY-YDK ile birlikte; uzmanlık, teknik gözetim, sertifikasyon ve müşavirlik hizmeti gerektiren konuların, hemSivil Havacılık Genel Müdürlüğü hem de sektör tarafından belirli standartlar çerçevesinde yürütülmesi amacıyla ilgili yönetmelikte Teknik Gözetim, Sertifikasyon ve Müşavirlik Kuruluşlarını yetkilendirme konularını da içerecek bir değişiklik öngörüldü.

Bu değişiklikleri içeren Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nce hazırlanan Taslak Yönetmelik aşağıda sunulmuş olup, sektörün öneri ve katkılarıyla nihai şeklinin verilmesi planlanmakta.

Yönetmelik ile ilgili görüşlerinizi 03.03.2017 tarihine kadar “Görüş Bildirme Formu”nu doldurmak suretiyle mevzuat(at)shgm.gov.tr adresine iletebilirsiniz.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.