MHP Grup Başkanvekili Samsun Milletvekili Erhan Usta, Samsun-Çarşamba Havalimanı’nın tadilat süresinin ertelenmesi ile ilgili açıklama yaptı.

Tadilatın 1 Ağustos tarihine ertelenmesinin mağduriyetin boyutunu daha da artıracağını belirten Erhan Usta, “Havalimanının mart ayında kapatılacak olması sebebiyle turizm şirketleri uçuşlarını Ordu’ya kaydırdı, şimdi yapılan değişiklik ile firmalar eğer uçuşlarını Samsun’a geri çekmezlerse en az kasım ayına kadar Samsun’a uçuş yapılamayacağı ve mağduriyetin süresinin ve boyutunun uzayacağı hepimizin malumudur” dedi.

ORDU’YA VERİLEN TEŞVİK NE OLDU?

Önceki kararın üzerine alınan ‘süre uzatma kararı’nı eleştiren Erhan Usta, “Konunun, hazırlanılmadan, düşünülmeden, çalışılmadan ve Samsun menfaatlerinin gözetilmeden yapıldığını görülüyor. Biz konuya itiraz ettiğimizde, pistte oluşan çukurun acilen onarılması gerektiği, bu nedenle 3 aylık bir süre ile kapatılacağı söylenmişti. Şimdi soruyorum ne oldu da pist 5 ay daha idare edilebilecek konuma geldi? Başka havalimanlarına kaydırılan uçuşların geri getirilmesi için bir çalışma yapıldı mı? Ordu Havalimanına verilen teşvikler ne olacak?” diye konuştu.

Erhan Usta, 2’inci pistin yapılıp ulaşım aksamadan hasarın onarılması ve havalimanının kapatılmadan tadilatının yapılması, yeni alınan kararın Samsun için yeni bir mağduriyet oluşturmaması gerektiğini vurguladı. Usta, “Anlık verilen kararlar Samsun’a ve ülkemize hiçbir fayda sağlamaz. Alınan kararların odağında Samsun’un menfaatinin olması gerekir” dedi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.