“SHY 2019 – Sivrihisar Hava Yarışları” Sivrihisar Uluslararası Sportif Havacılık Merkezi, Necati Artan Tesislerinde,  06 ve 07 Temmuz tarihlerinde DÖRDÜNCÜ kez gerçekleşiyor…

Üç ayrı kategoride, yetenekli 20 yarışmacı pilotun katıldığı “SHY 2019 – Sivrihisar Hava Yarışları” seyircilere unutulmaz anlar yaşatacak. Havacılık tutkunlarının buluşacağı bu organizasyon, zamana karşı yarışan pilotların mücadelesi ile izleyenlere heyecan ve eğlenceyi bir arada sunuyor.

Yarışma kategorileri:

 1. Rotax Motor ile Güçlendirilmiş LSA / ULM Sabit Kanat
 2. 200 HP Altında Motor Gücüne Sahip Diğer Uçaklar
 3. Rotax Motor ile Güçlendirilmiş Gyrocopter

“SHY 2019 – Sivrihisar Hava Yarışları” organizasyonuna “EKER Havacılık” Firması “Teknik Çözüm Ortağı” olarak sponsor oluyor. Yarış sırasında “EKER Havacılık” tarafından temin edilecek GARMIN GPS cihazları kullanılacak. Ayrıca, dereceye giren pilotlara EKER Havacılık tarafından çeşitli ödüller verilecek.

Ayrıca, FLY INN etkinliği çerçevesinde bu sene M.S.Ö. Havacılık Müzesinin “EFSANE” uçakları, Douglas DC-3, P-51 Mustang “Ferocious Frankie”, AT-6 Texan, Boeing Stearman E-75 statik konumda bütün havacıların ziyaretine açık oluyor.

Vee, nefes kesen akrobasi hareketleriyle izleyenleri büyüleyen Milli Hanım Akrobasi Pilotu “Semin Öztürk Şener”, gökyüzündeki muhteşem dansıyla bu etkinlikte yer alıyor!

“SHY 2019” Antrenman ve Yarışma Günlerine ilişkin detaylı program aşağıdaki gibidir.

-06 TEMMUZ 2019 Cumartesi günü :

 • 10.00 , S.U.S.H.M. Doğu Apronu / OCC ünitesinde günlük brifing
 • 11.00 – 13.00, Programlı antrenmanlar.
 • 13.00 – 14.00, Yemek molası ve “Semin Öztürk Şener Akrobasi Uçuş Provası
 • 14.00 – 18.00, Programlı antrenmanların devamı.

-07 TEMMUZ 2019 Pazar günü:         ”Seyircilere Açık ve Ücretsiz ” 

 • 09.00 , S.U.S.H.M. Doğu Apronu / OCC ünitesinde günlük brifing.
 • 10.00 – 13.00 , Yarışma
 • 13.00 – 14.00,  Yemek molası ve “Semin Öztürk Şener Akrobasi Uçuşu
 • 14.00 – 18.00 , Yarışma
 • 19.00 , “Hangar Parti”  ve Ödül Töreni

“SHY 2019– Sivrihisar Hava Yarışları & Fly Inn” bütün pilotlara açık ve katılım ücrete tabi değil. Yarış rotası, 2 dönüş ( A ve B kilit) noktalı “sosis rota” şeklinde “zamana karşı” oluyor.. Hızın yanında kilitlere en yakın dönüşleri yapabilen pilot en iyi zamanı yapmış oluyor. A ve B  arası mesafe 1000 metre. Yarış tur sayısı “4 tur”. Kilit içinden dönüş yapan pilotlar, ilk ihlal için 40 saniye ilave ceza zamanı, ikinci ihlal için 30 saniye ilave ceza zamanı alacaklar, üçüncü ihlalde ise diskalifiye olacaklar. Bunun tespiti hem kilit görevlileri hem de her bir uçağa monte edilecek GPS ile yapılacak. Kilit işaretleri pilotların rahatça görebilecekleri ebatta oluyor. Yarış rota turları saat istikametinin aksine, soldan oluyor. Yarışma esnasında, “SHY 2019” organizasyonu tarafından belirlenen 3 Hakem ve 3 Jüri Üyesi bulunacak.

Katılımcılar, Sivrihisar Uluslararası Sportif Havacılık Merkezi ile anlaşmalı otellerde hava parkına özel indirimli ücretlerden istifade edebiliyor. Anlaşmalı otelde konaklayan katılımcılar için sabah ve akşamları belirlenen saatlerde ücretsiz servis düzenleniyor. Konaklama ihtiyacı olan pilotların bu ihtiyaçlarını “info@acromach.com” adresine bildirmeleri halinde gerekli otel rezervasyonları yapılabilecek.

Çadır kurarak kamp yapmak isteyenler için, hava parkında kamp alanı da bulunuyor.

Apron Cafe leziz yemeklerle organizasyon boyunca pilotların ve seyircilerin hizmetinde oluyor.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.