Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’ndan sevindirici haber geldi. İstanbul seferlerinde artış yapılırken Ankara seferlerinin başlaması konusunda Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve AK Parti Sivas Milletvekili Mehmet Habip Soluk’un girişimlerinin sürdürdüğü öğrenildi.

Sivaslıların dört gözle beklediği haberler Nuri Demirağ Havalimanından geldi.

İstanbul seferlerinde sayının artmasının ardından yoğun talep olan Ankara seferleri konusunda da görüşmelerin sürdüğü öğrenildi. Ankara seferlerinin başlaması konusunda Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve AK Parti Sivas milletvekili Habib Soluk’un yoğun çaba harcadığı biliniyor. Sivas Nuri Demirağ havalimanından İstanbul Atatürk Havalimanı’na günde 2 sefer karşılıklı (gidiş-geliş) olarak yapılan uçuşlarda, yapılan artış ile günde 3 karşılıklı sefer yapılıyor. İlave olarak düzenlenecek bu uçuş, gece yatı seferi olarak nitelendirilen uçuş şeklinde gerçekleştiriliyor. Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’ndan tarifeli olarak düzenlenen İzmir Adnan Menderes Havalimanı ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı uçuşlarıyla birlikte 3 geliş 3 gidiş olmak üzere olarak gerçekleşecek.

Sivaslıların yoğun şekilde talep ederek müjdesini beklediği Ankara Esenboğa Havalimanı seferlerinin yeniden başlaması için ise girişimler devam ediyor. Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan aktarmalı olarak Türkiye’nin dört bir yanına kolay ve uygun ulaşımın sağlanması için taleplerin yakın zaman içinde dikkate alınarak sonuçlandırılması bekleniyor.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.