1 hafta İnönü ilçesindeki THK Eğitim Merkezi’nde model uçak yapım kursu alan Sivas Sportif Havacılık Kulübü üyeleri, Eskişehir Valisi Azmi Çelik’i ziyaret etti.

Uzman eğitmenler ve rehber öğretmenler eşliğinde kapsamlı bir eğitime tabi tutulan öğrenciler, Eskişehir’i çok beğendiklerini söyledi. Eğitim döneminin son gününü Eskişehir gezisiyle tamamlayan kursiyerler, Vali Azmi Çelik’i ziyaret ederek, ilimizde bulunmaktan dolayı duydukları memnuniyeti iletti.

Eskişehir’in ciddi anlamda tarihi ve doğal güzellikleri olduğunu hatırlatan Vali Çelik, öğrencilerin eğitim amaçlı da olsa ilimizi yakından tanıma fırsatı bulduğuna sevindiğini söyledi. İnönü ilçesindeki Türk Hava Kurumu Eğitim Merkezi’nin uzman eğitmen kadrolarından oluştuğunu hatırlatan Vali Çelik, Eskişehir’i havacılığın kalbi olarak nitelendirdi.

Sivas Sportif Havacılık Kulübü Başkanı Ayla Çakır da, öğrencilerin bu çalışmalar sayesinde sosyal bir paylaşım ortamı yakaladığını kaydetti. Öğrencilerin ilimizi çok beğendiğini dile getiren Başkan Çakır, “Öğrencilerimiz 1 haftadır Eskişehir’de model uçak yapım kursu görüyor. Eskişehir’deki son günümüzde şehri daha yakından tanımaya çalıştık. Öğrencilerimiz Eskişehir’i çok beğendi. İleride akademik hayatlarını burada devam ettirmek istiyorlar. Sivas gibi Eskişehir’in de tarihi güzellikleri var. Canlı ve dinamik bir şehir. Eskişehir’de bulunmaktan dolayı büyük bir mutluluk duyduğumuzu belirtmek isterim.” dedi.

Öğrencilerle bol bol sohbet eden Vali Çelik, günün anısına heyettekilere çeşitli hediyeler verdi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.