Türkiye Milli Model Uçak Serbest Uçuş Şampiyonası’nda birinciliği kazanan Sivas Sportif Havacılık Kulübü üyesi gençler ve eğitmenleri Türk Hava Kurumu Üniversitesi’ni gezdi.

Sivas Sportif Havacılık Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Ayla Çakır ile Kulübün Başkan Yardımcısı aynı zamanda Türk Hava Kurumu Sivas Şubesi Başkanlığında görevli Umut Altuğ, sportif havacılık eğitimi verdikleri öğrencilerle birlikte Türk Hava Kurumu Üniversitesine bir ziyaret gerçekleştirdi. Rektör Vekili Prof. Dr. Hüseyin Sak, ziyaretçileri makamında ağırladı. Kulüp Başkanı Ayla Çakır ve Başkan Yardımcısı Umut Altuğ, yürüttükleri havacılık çalışmaları hakkında Rektör Vekili Prof. Dr. Sak’a bilgi verdiler.

Hedeflerinin gençleri gökyüzü ile buluşturmak olduğunu, bu hedef doğrultusunda Sivas’ta gençlere havacılığı tanıtan ve sevdiren pek çok çalışmaya imza attıklarını belirten Ayla Çakır, kulüp üyesi öğrencilerin katıldıkları pek çok havacılık etkinliğinden madalya ile döndüğünü anlattı.

Sivas Sportif Havacılık Kulübü Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı aynı zamanda Türk Hava Kurumu Sivas Şubesi Başkanlığında görevli Umut Altuğ ise Sivas’ta Model Uçak Serbest Uçuş çalışmalarının oldukça ilerlediğini, 2015 ve 2016 yıllarında ülkemizdeki bütün ulusal yarışma ve şampiyonalarda birincilik, ikincilik ve üçüncülük dereceleri elde ettiklerini, öğrencilerin Avrupa listelerinde de yerlerini aldıklarını kaydetti.

Türk Hava Kurumu Üniversitesi’nin milli havacılığın gelişmesi açısından çok önemli bir kurum olduğunu belirten Altuğ, havacılık tutkunu gençlerin özellikle Türk Hava Kurumu Üniversitesi’ni tanımak istediklerini bu nedenle üniversiteyi ziyaret ettiklerini anlattı.

Rektör Vekili Prof. Dr. Hüseyin Sak, Uluslararası Havacılık Federasyonu (FAI) listelerinde de yerini alan Sivas Sportif Havacılık Kulübü eğitmen, öğrenci ve yöneticilerini başarılarından dolayı tebrik etti. Ziyaretçi heyet Prof. Dr. Sak ile hatıra fotoğrafı da çektirdi.

Eğitmen ve öğrenciler Rektör Vekili Prof. Dr. Sak’ı ziyaretin ardından Türk Hava Kurumu Üniversitesi Etimesgut Yerleşkesi’ni gezdiler. Verilen eğitimle ilgili üniversite personeli tarafından bilgilendirildiler.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.