Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Sivas Belediyesi tarafından kent meydanına yapılan 15 Temmuz Şehitler Parkı ve çok katlı otopark inşaatının temel atma törenine katıldı.

Bakan Arslan, törende yaptığı konuşmada, bu toprakları yurt ve vatan olarak bırakan şehitlere Allah’tan rahmet dileyerek, tüm şehitleri rahmet ve minnetle andıklarını söyledi.

Sivas’a İkinci Pist Müjdesi 

Sivas’ta 2002 yılında bin kişinin havayoluyla yolculuk yaptığını, bu yıl bu rakamın 561 bin kişiye ulaştığını belirten Bakan Arslan, şunları söyledi:

“Sivas pistinin artık yenilenmeye ihtiyacı var, yenilenirken de havalimanının 1 sene kapanması lazım, Sivaslının da bu kadar sabrı yok. Sivaslının sabrı yoksa bizim hiç yok diyoruz, inşallah Sivas’ın ikinci pistini yaparak bitirip havalimanını kapatmadan ikinci pisti yapacağız. Sivas’ın bütün hizmetlerini yerine getireceğiz ama ikinci pist de bugün bu temel atmada Sivaslılara, değerli hemşerilerimize son müjdemiz olsun ama inşallah bununla sınırlı kalmayacağını da ifade ediyorum. En büyük, en güzel müjde, sizin bizi güçlendirerek insanımıza hizmet yolunu açmak adına vereceğiniz müjdedir. Dünyadaki mazlumlara ve mağdurlara daha fazla hamilik edebilmek adına vereceğiniz güç ve sağlayacağınız destektir. Asıl müjdeyi o müjde olarak görüyorum. O müjdeyi de biz Sivaslıdan alacağız.” dedi.

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.