Atatürk Havalimanında meydana gelen kanlı terör saldırısını lanetlemek, yaşamını yitiren vatandaşlarımızı anmak için  saat 11:00’de Sivil Havacılık Dernekleri (TALPA,TASSA, TATCA ve UTED) olarak Dış Hatlar Geliş Terminali personel giriş kapısı önünde bir Anma töreni düzenlendi.

ALPA, TASSA, TATCA, UTED, TALTA ve ARFAA Dernekleri adına bir basın açıklaması yapıldı. Açıklamanın ardından Dış Hatlar Gidiş Katına çıkan ekipler, burada da hayatını kaybeden havalimanı çalışanları için karanfil bıraktı.

Dernekler adına açıklamayı Türkiye Havayolu Pilotları Derneği (TALPA) genel sekreteri Bülent Boralı yaptı.

Açıklama şöyle:

Teröristler iş yerimize saldırdılar.
“Bu kez terör saldırısı, biz sivil havacılık çalışanlarının iş yeri olan Atatürk Havalimanını hedef aldı.
İnsan olma ortak paydasının dışında dini, milliyeti, etnik kimliği, yaşı, mesleği farklı yaşamdan kopardığı 44 can ve 238 yaralı… Aralarında sivil havacılığa hizmet eden, katkı sunan masum insanlar, yolcular, güvenlik görevlileri de vardı. Hepsinin acısını yüreğimizin en derinlerinde hissediyoruz.
Diliyoruz ve umuyoruz ki, bu saldırı son olsun.
Kaygılıyız ama korkmuyoruz.
Kızgınız ama duygularımızın aklımızın önüne geçmesine izin vermiyoruz. Üzgünüz ama geleceğe umutla bakıyoruz.
Yedi düvele karşı insanlık tarihinin en büyük zaferlerinden birini kazanarak bağımsız bir devlet kuran ulusumuz, bu günleri de birlik, beraberlik, dayanışma ve eşsiz sağduyusu ile aşacak, ülkemizin huzuruna kastedenlerin oyununu mutlaka bozacaktır.

Barış ve huzur içinde birarada yaşamak gibi sıradan, temel ve basit bir beklentimiz var.
Terörle yaşamak, teröre alışmak zorunda da değiliz. Alışmayacağız, kanıksamayacağız.
Biz Sivil Havacılık çalışanları olarak, ülkemizin dengesini ve dinamiklerini bozmaya, korku iklimini egemen kılmaya çalışan terör örgütlerine karşı, yurttaş sorumluluğu ile her zaman olduğundan daha fazla çalışmaya, görevlerimizi daha üst seviyede yerine getirmeye devam edeceğiz..

Her duyarlı yurttaşın ve sorumluluk mevkiinde olanların da en az bizler kadar bu cennet vatana sahip çıkacağına, barış ve huzur içinde bir Türkiye özlemine katkı vereceğine inanıyoruz. Korkmuyoruz, sinmeyeceğiz, terörün bizi yıldırmasına izin vermeyeceğiz.

Bu düşüncelerle, bizler Sivil Havacılık Dernekleri olarak terör örgütünün kalleş saldırısında yaşamını yitiren tüm insanlara Allah’tan rahmet, başta kederli aileleri olmak üzere tüm ulusumuza başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.”

TALPA, TASSA, TATCA, UTED, TALTA, ARFAA

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.