SHGM’de 2016 yılından bu yana genel müdür olarak görev yapan Bahri Kesici 5 Ocak tarihinde yaş haddinden emekli olmuştu.

Kesici’nin yerine 3 Mayıs 2019 tarihinde SHGM Genel Müdür yardımcılığı görevine getirilen  Prof. Dr. Kemal Yüksek, Ocak-2012 tarihi itibarıyla Sivil Havacılık Genel Müdür vekili olarak atandı.

Prof.Dr. Kemal Yüksek kimdir?

1969 yılında Trabzon, Çaykara’da doğdu. Matematik alanında lisans, Bilgisayar Mühendisliği alanında yüksek lisans ve Uygulamalı Matematik alanında doktora eğitimlerini tamamlamıştır. 1994 yılında Araştırma Görevlisi olarak akademik hayatına başlamıştır. 2000 yılında Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde Yardımcı Doçent olarak göreve başlayan Yüksek, aynı bölümde Bölüm Başkan Yardımcılığı görevini yürütmüş ve 2012 yılında Doçentlik unvanı kazanmıştır. 2017 yılında profesörlük unvanı alan Yüksek’in uzmanlık alanları arasında yazılım, veri tabanı tasarımı, matematiksel modelleme, yapay zekâ, bilgisayar grafiği, eğitim yönetimi ve sivil havacılık yönetimi bulunmaktadır.

2013-2018 yılları arasında Türk Hava Yolları’nda Eğitim Başkanı olarak görev yapan Yüksek, Mayıs 2019’da Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Ocak 2021 yılında Sivil Havacılık Genel Müdür Vekili olarak atanmıştır.

Ulusal ve uluslararası akademik birçok makalenin yazarı olan Yüksek, evli ve üç kız babasıdır.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.