İlk olarak 2015 yılında Anadolu bozkırının ortasında bir havacılık vahası olan Sivrihisar Uluslararası Sportif Havacılık Merkezi’nde (S.U.S.H.M.) gerçekleştirilen Sivrihisar Hava Gösterileri bu yıl da sizleri bekliyor.

Sadece uçakları izleyebildiğiniz bir hava gösterisi olmaktan çok uzak olan Sivrihisar Hava Gösterileri her yönüyle havacılık ve insanları bir araya getiriyor. Pist üzerinde düzenlenecek bisiklet yarışından ücretsiz halk uçuşuna kadar çok geniş bir çerçevede gerçekleştirilecek olan Sivrihisar Hava Gösterileri, Dünya’nın en büyük genel havacılık etkinliği olan ve Deneysel Havacılık Birliği tarafından organize edilen Oshkosh hava gösterilerinin ülkemizdeki küçük ama büyüyen bir örneği konumunda.

Oshkosh hava gösterilerinin 60 yılı aşkın tarihinin aksine ilk olarak 2015 yılında düzenlenen Sivrihisar Hava Gösterileri havacılığı bir biletli yolculuğun dışına çıkartıyor.

16-17 Eylül tarihlerinde Sivrihisar Hava Gösterileri kapsamında onlarca farklı hava aracı Sivrihisar Uluslararası Sportif Havacılık Merkezi’ni ziyaret edecek. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TUSAŞ) hem T129 ATAK Helikopteri hem de HÜRKUŞ temel eğitim uçağıyla hem statik sergi hemde uçuş gösterilerine katılacak. Bunların yanı sıra paraşüt atlayışları, RC model uçak ve planör uçuşları, farklı tip uçak ve helikopterlerin yapacağı gösterilerin yanı sıra Akrobasi Pilotu Semin Öztürk muhteşem bir gösteri uçuşuna imza atacak. Pist üzerinde gerçekleştirilecek bisiklet yarışı da ülkemizde hava gösterilerinde yapılan ilgi çekici etkinlikler arasında yer alacak.

Facebook ile Yorum Yapın

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.