Cumartesi, Mayıs 18, 2024
Ana SayfaGenel HavacılıkSTAT MedEvac 10 yeni Airbus H135 helikopter siparişi verdi

STAT MedEvac 10 yeni Airbus H135 helikopter siparişi verdi

Yaklaşık 40 yıldır Airbus müşterisi olan STAT MedEvac, tıbbi hava operasyonları için filo yenileme girişiminin bir parçası olarak 10 yeni H135 helikopteri sipariş etti. STAT’ın H135 ve H145 ailesi helikopterlerinin bir karışımı olan toplam Airbus filosu, 18 merkeze hizmet veriyor.

STAT Medevac CEO’su Jim Houser, “Operasyonlarımıza başladığımızdan beri Airbus helikopterleri ile uçuruyoruz ve başka türlüsünü hayal edemezdik. İlk Kuzey Amerikalı EC135’e geri dönersek, modernizasyonları ve yenilikleri boyunca H135’in ana operatörü olduk. H135, gereksinimlerimizi sürekli olarak karşılayarak, mümkün olan en güvenli ve en verimli şekilde yüksek kaliteli bakım sunmamıza yardımcı oldu. Filomuzu bu 10 yeni helikopterle yenilemeyi dört gözle bekliyoruz ve Airbus’a tüm bu süre boyunca bu kadar destekleyici ve harika bir ortak olduğu için teşekkür ediyoruz.” dedi.

1985’te operasyonlara başladığından beri Airbus helikopterlerini uçuran STAT MedEvac H135 ailesi ile uzun bir geçmişe sahip. 1997 yılında Kuzey Amerika’da EC135’i işleten ilk hava ambulansı programı olmakla birlikte ABD’de ise EC135’e sahip ilk tek pilot IFR programıydı. Helikopter Acil Sağlık Hizmetleri (HEMS), Kuzey Amerika’daki en son H135 varyantının ve 2019’da Helionix donanımlı versiyonun ilk müşterisi oldu. Pennsylvania merkezli kritik bakım nakil sağlayıcısı, Batı Pennsylvania Acil Tıp Merkezi’nin klinik kolu ve aynı zamanda Doğu Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük tek markalı, kâr amacı gütmeyen tıbbi taşıma sistemi.

Airbus Helicopters, Inc. Kuzey Amerika Bölgesi Başkanı Romain Trapp, “STAT MedEvac, H135’in tıbbi hava pazarındaki başarısının önemli bir parçası haline geldi ve Airbus, her gün gerçekleştirdikleri hayat kurtaran misyonları desteklemekten son derece gurur duyuyor. Kanıtlanmış bu platformun en son oluşumu ile Airbus, EMS müşterilerimizin helikopterlerini uçan hastaneler olarak kullanma konusundaki gelişen ihtiyaçlarını karşılamaya devam etmeyi ve bunu pilot iş yükünü azaltan ve her yerde güvenliği artıran en son teknolojilerle yapabilmeyi hedefliyor. Airbus’a olan güveni ve yaptıkları inanılmaz işler için STAT’taki tüm ekibe teşekkür ederiz.” dedi.

H135, dünya çapında acil tıbbi hizmetlerde (EMS) pazar lideridir ve hasta bakımı için doğrudan erişim ve geniş alan sağlayan çok çeşitli EMS konfigürasyonları ile donatılabilir. Herhangi bir çift motorun en düşük işletme ve bakım maliyetlerine sahip, kanıtlanmış H135 helikopter ailesi, Airbus’ın Helionix aviyonik paketini içeriyor ve son zamanlarda 265 librelik ek faydalı yük için alternatif bir brüt ağırlık artışı sunuyor.

Airbus Helicopters, bugün dünyada uçan 2,600 EMS helikopterinin yaklaşık %55’ini ve son on yılda ABD’de satılan tüm yeni tıbbi hava helikopterlerinin yarısından fazlasını sağlayarak, hava ambulansı endüstrisinde önde gelen helikopter sağlayıcısı.

Facebook ile Yorum Yapın

Diğer Haberler

Uzay çöpleri 60 yıllık tarihiyle şaşırtıyor!

Uzay şimdilik henüz gizemini koruyan bir şey olsa da alçak uzay olarak kabul edilen dünya görüngesi bugün erişim alanımız dahilinde. Uydular, uzay araçları, uzay...

Bilal Sarı: Tiger Meet 2015’den Kalanlar

NATO’ya bağlı ülkelerin hava kuvvetlerine mensup “kaplan filo”lar her yıl farklı bir ülkenin ev sahipliğinde bir araya geliyorlar. 2015 yılında ev sahipliği sırası Türk...

Benzer Haberler

“Uluslararası Antalya Türkiye Fly 2 Troy Festivali” 19 Mayıs’ta gerçekleştirilecek

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda Karain Hava Meydanı'nda yapılacak 6 ülkeden...

Avrupa’dan Türkiye’ye Fantastik Rota!

Avrupalı pilotlar Türkiye turuna geliyor. Etkinlik “Uluslararası Antalya Türkiye Fly 2 Troy Festivali” kapsamında...

Sivrihisar Havacılık Merkezi’nde, “19 MAYIS – UÇAN GENÇLİK ETKİNLİĞİ” düzenleniyor

Sivrihisar Havacılık Merkezi, Necati Artan Tesisleri (Eskişehir), “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor...

Sivrihisar Havacılık Merkezi’nde, “FLY-INN / PİLOTLAR GÜNÜ KUTLAMASI” 6’ıncı kez düzenleniyor

“FLY-INN / PİLOTLAR GÜNÜ KUTLAMASI” 27 ve 28 Nisan tarihlerinde Sivrihisar Havacılık Merkezi /...

Sivrihisar Havacılık Merkezi, “Havacı Çocuklar Etkinliği / Kağıt Uçak Yarışması” düzenliyor

Havacı Çocuklar, Hem Yarışıyor Hem Uçuyor!Sivrihisar Havacılık Merkezi, Necati Artan Tesisleri’nde (Eskişehir), “23 Nisan...

Biden, özel jetler için yakıtta vergi artışı öneriyor ve bunu zenginlerin kendi payına düşeni ödemesi olarak görüyor

ABD Başkanı Joe Biden, özel jetler için yakıt vergilerinde büyük bir artış öneriyor ve...

Sivrihisar Havacılık Merkezi, “Kadın ve Dünya Havacılığı Sempozyumu” düzenliyor

Sivrihisar Havacılık Merkezi, Necati Artan Tesisleri’nde (Eskişehir), 03 Mart 2024 tarihinde “Kadın ve Dünya Havacılığı Sempozyumu” ÜÇÜNCÜ kez...

Eski Şili Devlet Başkanı Pinera, helikopter kazasında ‘boğularak’ yaşamını yitirdi

Pinera'nın kullandığı helikopterdeki diğer üç kişinin kurtulduğu kaza ile ilgili soruşturma sürüyor.Eski Şili Devlet...