“Ünlülerin havayolu şirketleriyle imtihanı bitmiyor. Kemer takmayı reddeden Bülent Ersoy’dan sonra şimdi de Rojin…

Hürriyet  köşe yazarı Cengiz Semercioğlu, havayolu şirketlerinin  ünlülere bakış açılarını  ele aldı.Şarkıcı Rojin’in THY  uçağında köpeğini kafesten çıkarması üzerine yaşananları  köşesinde yazdı.

Semerciğlu’nun yazısı şöyle:

Sadece bizde değil, Russell Crowe’un çocuklarının elektrikli kay kay’ını (hoverboard) almayan havayolu şirketiyle nasıl kavga ettiğini de geçenlerde yazmıştım. Bu kez sevgili Rojin, kabinde köpeğini koruma kafesinden çıkarıp kucağına aldığı için kendisini uyaran uçuş ekibiyle tartıştı. Sonunda uçağın pilotu anons yaparak, eğer köpeği kafesine koymazsa en yakın havaalanına ineceğini söyledi.

Havayolu taşımacılığı bir kurallar bütünüdür. Ne yazık ki bizim ünlülerimiz bunu anlamış değiller. Daha doğrusu kendilerine daha önce hep imtiyaz sağlandığı için kural doğru şekilde uygulandığında tepki gösteriyorlar. Rojin de 2 yıldır köpeğiyle uçuyormuş. Belli ki köpeğini uçağın içinde hep kucağına alıyor ve kimse kendisini bugüne kadar uyarmıyordu. Uyaran çıkınca kıyamet koptu…

Ama uçuş kuralları diyor ki: Yanınızda taşımanıza izin verilen hayvanınızı (bazı durumlarda ona da izin verilmez) kafesinden çıkaramazsınız. Aslında THY’nin yapması gereken iki yılda Rojin’in uçtuğu uçuşları tespit edip, köpeğini kafesinden çıkarmasına izin veren personelini uyarmaktır.

Ne yazık ki uçuş personelleri ünlüleri daha iyi ağırlamak için zaman zaman kural dışı bazı şeylere göz yumuyorlar. Demek ki bugüne kadar Rojin’e de göz yummuşlar ki uçağın içinde köpeğini kucağına almayı doğru biliyor. THY, personeline ünlülere imtiyaz sağlamamayı daha iyi öğretmeli…”

“ROJİN PİLOTUN ANONSLARINI TAKMADI”
Habertürk’ten Güntay Şimşek’in haberine göre, Rojin, köpeğini kafesinden çıkarıp kucağına alıyor. Personelin uyarılarına kulak asmayınca durum kaptan pilota intikal ettiriliyor. Rojin’i uyaran anonslar yapılıyor ve köpeğini kafese koyması isteniyor, aksi halde uçağın en yakın meydana ineceği hatırlatılıyor. Ama tüm anons ve uyarılara rağmen Rojin, inadından vazgeçmiyor. Sebebini de kendince şöyle açıklıyor: “Hiçbir yolcu rahatsız olmadı.”

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.