Türk Hava Yolları ile Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress’in üst düzey yönetiminde yeni atamalar gerçekleşti.  SunExpress’ten ayrılan Andreas Thams’ın yerine Ticaret Direktörü olarak 1 Şubat’ta başlayacak olan Peter Glade, emekli olarak ayrılan Fatih Güçlü’nün yerine ise Finans Direktörü olarak Fatih Meriç atandı.


Fatih Meriç Kimdir?
İş hayatına Türk Eximbank’ta başlayan Meriç daha sonra sırasıyla Toyota ve Erdemir şirketlerinde görev aldı ve 2007 yılında Türk Telekom’da Fon Yönetim Müdürü olarak göreve başladı. Meriç, Türk Telekom’da 2008 yılında Hazine Grup Müdürü, 2012 yılında TTNET Hazine ve Risk Yönetimi Direktörü ve en son olarak da Türk Telekom Grubu Bireysel İş Birimi Finansal Kontrol Direktörlüğü görevini yürüttü. 1975 İzmit doğumlu olan Meriç evli ve 3 çocuk babasıdır.

Peter Glade Kimdir?

SunExpress’teki görevine 1 Mart 2016’da başlayacak olan Glade, 2004’te Star Alliance Kurumsal Satış Stratejisi Müdürü olarak çalışmaya başladı. Glade, 2012’de Pazar Geliştirme ve Satış Direktörü olarak göreve devam ettiği Star Alliance’tan ayrılarak Avusturya Havayolları’nda Ortaklık Yönetimi Direktörü olarak çalışmaya başladı. 2012’den bu yana Avusturya Havayolları’nda Kurumsal Strateji ve Ortaklık Yönetiminden sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev alan Glade, 38 yaşında.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.