Cumartesi, Haziran 15, 2024

BU HAFTA İLK 5 HABER

Benzer Haberler

TAI 205 Genci “TUSAŞ Kazan Meslek Yüksek Okulu”nda Geleceğe Hazırlıyor

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TAI), Gazi Üniversitesiyle tesis ettiği işbirliği programı kapsamında ve havacılık alanında çalışacak üstün vasıflı teknik personel yetiştirmeyi hedefleyerek, sektörün önemli bir ihtiyacını karşılamak üzere, TUSAŞ Kazan Meslek Yüksek Okulu (MYO) Uçak Teknolojileri Bölümünü kurdu.

Bu yıl TUSAŞ Kazan MYO’ya başlayacak olan 205 öğrenci Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş.’nin sağlayacağı burs imkânından faydalanacak ve başarılı olanlar, mezuniyetleri sonrasında TAI’de teknisyen olarak çalışma fırsatı yakalayacak.

Sahada pratik kazanmaları için gerçekleştirilen işbirliğindeki öğrenci alımları, ÖSYM sınavlarına göre yapılıyor. Bölüme katılan her öğrenci Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. atölye ve üretim tesislerinde staj yapabiliyor. Öğrenciler 4 gün okulda bulunarak staj yapma fırsatı yakalayacak ve 1 gün de şirkette çalışacaklar. Buna ek olarak hafta sonu 1 gün ekstra İngilizce eğitim verilecek.

Uçak, helikopter ve uydu sistemleri yapımında çalışacak üstün ve nitelikli teknik personel yetiştirmeyi hedefleyen Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş., programdaki her öğrenciyi sigorta sistemine dahil ederken, aynı zamanda belli bir miktarda maddi destek sağlayacak.

Facebook ile Yorum Yapın

ÇOK OKUNANLAR