Uçuş Test Sempozyomundan Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A. Ş.’nin (TUSAŞ) sivil eğitim uçağı için çalışma geliştirmesi istendi.

Uçuş Test Sempozyomunun ikinci gününün açılışı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, SHGM Genel Müdürü Vekili Bahri Kesici ve Türk Havacılık ve Uzay Sanayii Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil’in konuşmalarıyla gerçekleştirdi.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii koordinesinde yapılan Uçuş Test Sempozyumunda Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Genel Müdür Vekili Bahri Kesici bir konuşma yaparak konunun önemine vurgu yaparken Türk Havacılık ve Uzay Sanayii’nin sivil eğitim uçağı yapması konusunda çalışma yapmasını istedi.

YENİLİKÇİ PROJELERİN ADRESİ OLDU

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii son dönemde geliştirdiği insanlı ve insansız hava araçları ile hem sabit hem de döner kanat sistemleri konusunda adından söz ettiren bir şirket konumuna geldi. Pakistan’a gerçekleştirilen 30 adetlik T129 ATAK siparişi sonrasında rotasını hem Güneydoğu Asya hem de Güney Amerika’ya dönen şirketin her iki bölgeye de insanlı ve insansız sistemler satışı gerçekleştirmesi bekleniyor.

Milli Muharip Uçak, HÜRJET ve HÜRKUŞ uçaklarıyla askeri havacılık sistemleri üzerine önemli çalışmalara imza atan Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, Orta Doğu Teknik Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi ile de çok hafif hava aracı geliştirme projesi imzalamıştı.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.