TAV Havalimanları Holding’den yapılan açıklamaya göre Qassim ve Hail Uluslararası Havalimanları’nın işletme geliştirme sözleşmesi için Suudi Arabistan Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nden resmi davet aldı.

TAV Havalimanları Holding’den Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamaya göre TAV Havalimanları Holding ve Al Rajhi Holding Group Suudi Arabistan Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nden resmi davet aldı.

TAV Havalimanları Holding’den Yapılan Açıklamanın Tamamı;

Şirketimiz ve Al Rajhi Holding Group’un oluşturduğu konsorsiyum, Suudi Arabistan’ın Buraidah ve Hail şehirlerinde bulunan Prince Nayef bin Abdulaziz Havalimanı (Qassim Havalimanı) ve Hail Havalimanı’nın işletme ve geliştirme hakkını içeren imtiyaz sözleşmesi için, yerel otorite olan Suudi Arabistan Krallığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nden (General Authority of Civil Aviation -GACA) gelen davet üzerine birebir görüşmelere başlamıştır.

Sözkonusu imtiyaz sözleşmesi 30 yıllık süreyi kapsamakta olup, TAV Havalimanları Al Rajhi Holding Group ile eşit paya (%50) sahip olacaktır. Uluslararası olan her iki havalimanı 2016 yılında toplam 2,5 milyon yolcuya hizmet vermiştir.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.