TAV Özel Güvenlik’in Atatürk Havalimanı’nda havayolu şirketlerine çeşitli hizmetler sunan Uçak Özel Güvenlik Birimi personelinin kıyafetleri yenilendi.

TAV Havalimanları’nın iştiraki TAV Özel Güvenlik’in Uçak Özel Güvenlik Birimi’nde çalışan personelin kıyafetleri değişti. Atatürk Havalimanı’nda Air France, Mısır Havayolları, KLM Havayolları, Türkmenistan Havayolları başta olmak üzere çok sayıda havayolu şirketine kontuar düzeni, check-in, yolcu mülakatı, uçak altı güvenliği, şut altı bagaj güvenliği gibi hizmetler sunan Uçak Özel Güvenlik Birimi, Nisan ayı itibariyle yeni kıyafetleriyle çalışmaya başladı.

TAV Özel Güvenlik Genel Müdürü Turgay Şahan “TAV Özel Güvenlik olarak, havacılık güvenliği alanında uluslararası standartlarda hizmet sunuyoruz. Bu kapsamda Uçak Özel Güvenlik Hizmet ve Denetim faaliyetleri de gerçekleştiriyoruz. Bu hizmetler yürütülürken günün şartlarına uygun olarak hem kullanılan cihazların modernizasyonunu önemsiyor hem de personelimizin görev bilincinin yükseltilmesine yönelik eğitimler veriyoruz. Bununla birlikte, personelimizin moral ve motivasyonları ile giyim ve teçhizatlarına da dikkat ediyoruz. Bu kapsamda giyim sektörünün önde gelen kuruluşlarıyla yapılan tasarım çalışmaları sonucunda kurumsal duruşumuza uygun şık ve modern kıyafetleri  Uçak Özel Güvenlik Birimi personelinizin kullanımına sunduk. Yeni kıyafetler hakkında çalışanlarımızdan ve müşterilerimizden olumlu yorumlar almaktan çok memnunuz” dedi.

TAVGUVENLIK_3

TAV Özel Güvenlik’in 3500’den fazla çalışanı bulunuyor ve 50’nin üzerinde personel Uçak Özel Güvenlik Birimi’nde hizmet veriyor. Şirket, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Devlet Havameydanları Genel Müdürlüğü’nden almış olduğu “Havaalanları Yer Hizmetleri C. Grubu Çalışma Ruhsatı” kapsamında 2013 yılından bugüne Atatürk Havalimanı’nda Uçak Özel Güvenlik Hizmet ve Denetim faaliyetleri gerçekleştiriyor. Bu kapsamda check-in ve gate güvenlik faaliyetleri, yolcu belgelerinin kontrolü, yolcu mülakatı,  uçak Arama, uçak koruma, ikram, temizlik ve kargo güvenliği, uçak altı bagajın aranması ve korunması, değerli eşya taşıma gibi daha birçok alanda havayollarının taleplerine yönelik güvenlik hizmeti veriyor. Ayrıca, K-9 patlayıcı tespit köpeği ile aktif koruma ve güvenlik hizmetlerine devam ediliyor.

TAVGUVENLIK_1 K9

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.