Tayvan Hava Kuvvetleri’ne ait savaş uçakları, muhtemel bir Çin saldırısına karşı düzenlenen tatbikat sırasında ordunun gücünü ve caydırıcılığını göstermek amacıyla otobana indi.

Tayvan’da içlerinde bir F-16 da bulunan savaş uçakları, sabah saatlerinde Huatan bölgesindeki işlek bir otobana indi.

​Tayvan lideri Tsai Ing-wen, iniş sonrasında tekrar aynı rotayı takip ederek üslerine dönen savaş uçaklarının pilotlarını ve hava kuvvetlerini görevlerini başarıyla tamamlamalarından ötürü tebrik etti. Tatbikatı ‘oldukça zorlu ve karmaşık’ şeklinde tanımlayan Tsai, bu tip tatbikatların askeri gücü göstermesi açısından önemli olduğunu belirtti.

空軍彰化戰備道起降實兵操演

#睽違12年戰備道再現 #戰機起降演練Live登場

✨眾所矚目✨早起的鳥兒有蟲吃!
#空軍戰備道起降實兵操演 睽違12年,同一段路,再次演練,趕快跟著小編鏡頭現場直擊!Are You Ready?

還有還有,收看直播同時,記得點讚,給予操演官兵支持跟鼓勵喔!

#早起要幹嘛
#當然是看戰備道起降啊
#AIRFORCE
#空軍彰化戰備道起降實兵操演

國防部發言人 paylaştı: 27 Mayıs 2019 Pazartesi

Tsai’nin bizzat başında bulunduğu benzer bir tatbikat, en son 2014’te yapılmıştı.Çin’de 1949’da Mao Zedong’un iktidara gelmesi üzerine bazı hükümet üyeleri, Tayvan’a kaçarak adada bağımsızlık ilan etmiş ve ‘milliyetçi Çin’ olarak da adlandırdıkları Tayvan’ı kurmuşlardı. Ancak Çin, Tayvan’ın bağımsızlığını kabul etmemişti.

Pekin yönetimi, “Tek Çin” ilkesini benimseyerek Çin’i uluslararası toplumda sadece kendilerinin temsil ettiğini savunuyor ve Tayvan’ın, bağımsızlık ilan etmesi halinde askeri güçle müdahale edebileceğini belirtiyor.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.