bilgecangurer.com

Tayyareci Vecihi Hürkuş Müzesi Derneği(TVHMD), ilk Türk Uçağı VECİHİ K-VI anısına, özenle hazırlanan özel tasarım defterini havacılık dostlarının beğenisine sundu.

Türkiye’nin en önemli tayyarecisi Vecihi Hürkuş, ilk Türk otomobilinin üretiminden 37 yıl önce, 1924 yılında İlk Türk uçağımız Vecihi K-VI’yı yapmıştı.

Vecihi Hürkuş, K-VI uçağıyla, İlk ve tek uçuşunu 28 Ocak 1925 tarihinde, İzmir Seydiköy’de gerçekleştirmişti. Başarıyla gerçekleşen uçuşun ardından neler yaşandığını, tüm gerçekliği ile  BLOĞUMUZDA bulabilirsiniz

K-VI Defteri, Yeni Bir Serinin İlk Defteri

Tayyareci Vecihi Hürkuş Müzesi Derneği, müze amacını gerçekleştirmek için, teknoloji ve el işçiliğine dayalı “İlk Türk Uçağı VECİHİ K-VI Defteri“ni üretti.

K-VI Defteri tarih ve havacılık meraklıları için özel bir hediye. Her daim yanımızda taşıyarak Vecihi Hürkuş’un hayallerini ve ideallerini hatırlayabileceğimiz, ondan esinlenebileceğimiz bir defter.

Simsiyah bir defterin içinden, güneş gibi doğan İlk Türk Uçağımız K-VI, yeni ufuklara açılan kapıları temsil edercesine ilham veriyor, bir anda göz almayı başarıp kendisine ve teknolojiyle buluşan el işçiliğine hayran bırakıyor.

100 TL bağış karşılığında defteri edinmeniz mümkün. Derneğin iletişim sayfasında yer alan IBAN numarası ile TVHMD banka hesabına ödeme yaparken  “BAĞIŞ” yazılması gerekiyor.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.