Türk Hava Yolları’nda 11 yıldır genel müdürlük koltuğunda oturan Temel Kotil’in görevden ayrılacağı ve Türk Havacılık ve Uzay Sanayi (TAI) genel müdürü olacağı öğrenildi

Gökhan Artan’ın İmzasıyla Habertürk’de yer alan habere göre Türk Hava Yolları’nda Temel Kotil dönemi sona eriyor. 2003 yılında THY’deki kariyerine teknik genel müdür yardımcısı olarak başlayan ve 2005 yılında THY Genel Müdürlüğü’ne atanan Temel Kotil’in yarın görevden ayrılacağı ve bir yıldır yönetim kurulu üyesi olduğu Türk Havacılık ve Uzay Sanayi (TAI) genel müdürlük koltuğuna oturacağı öğrenildi.Temel Kotil’in yerine THY’nin yeni genel müdürlüğü için Sivil Havacılık Genel Müdürü Bilal Ekşi’nin adı kulislerde öne çıkıyor.

Bağımsız Havacılar olarak edindiğimiz bilgilere göre Türk Hava Yolları Genel Müdürlüğü görevi için daha önce THY Teknik Genel Müdürü olarak görev yapmış olan, Savunma Sanayii Müsteşarı İsmail Demir’in de adı geçiyor.

ÜST DÜZEY DEĞİŞİKLİKLER
Geçtiğimiz yıl Nisan ayında Hamdi Topçu’nun istifa etmesinin ardından THY’nin yeni Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı olması sonrası şirkette üst düzey değişiklikler başlamıştı.

Nisan ayında yapılan Olağan Genel Kurul’da Yönetim Kurulu Başkanlığı’na İlker Aycı, Yönetim Kurulu Başkanvekilliğine Temel Kotil, üyeliklere Mecit Eş, Mehmet Büyükekşi, İsmail Gerçek, Ogün Şanlıer, Arzu Akalın, İsmail Cenk Dilberoğlu, Muzaffer Akpınar seçilmişti.

Türk Hava Yolları İcra Kurulu’nda bir değişiklik yapılarak Yönetim kurulu Üyesi İsmail Gerçek’in yerine İsmail Cenk Dilberoğlu atanmıştı.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.