Havalimanlarında mafya gibi örgütlenen ve kendilerinden başka kimseye hak tanımayan bir grup taksici, Sabiha Gökçen Havalimanı’nda eylem yaptı.

Eylem sırasında iki otobüs şoförü protestocu taksi şoförleri tarafından linç edilmek istendi. Vatandaşların ve polisin araya girmesiyle otobüs şoförleri linçten zor kurtuldu.

“Akbil dışarı” diye slogan atan taksi şoförleri, “Havalimanlarında taksi dışında ulaşım aracı görmek istemiyoruz” şeklinde açıklama yaptı.

Taksicilerin havabüsler ve İETT otobüslerinden şikayetçi oldukları öğrenilirken, bugün protesto amaçlı kontak çalıştırmayacakları bildirildi.

Taksici terörüne sosyal medyadan da tepki yağdı:

YOLCULARA KAPI EZİYETİ

Ancak yolcuları eskiden olduğu gibi 80 TL karşılığında Harem’e götürmek isteyen taksi kooperatifi toplu taşıma araçlarını havalimanından uzaklaştırmak için lobi yapmaya başladı. Taksi Kooperatifi’nin baskısıyla havalimanında İETT otobüslerinin bulunduğu kapı yolcu çıkışına kapatıldı. Valizleriyle yorucu bir yolculuktan gelen vatandaşlar, taksi durağının bulunduğu kapıdan çıkmaları için yaklaşık 250 metrelik yürümeye mecbur bırakıldı.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.