TÜRKİYE Hava Trafik Kontrolörleri Derneği (TATCA), Dünya Hava Trafik Kontrolörleri gününü düzenlediği gala etkinliğiyle kutladı.

TATCA tarafından Holiday Inn Otel’de düzenlenen geceye Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Müsteşarı Orhan Birdal ile sektör temsilcileri ve çok sayıda hava trafik kontrolörü  katıldı.

Gala etkinliği  Hava Trafik Kontrolörleri Derneği Genel Başkan Yardımcısı Oktay Yurdakul’un sunumuyla başladı.

Yoğun programından dolayı geceye katılamayan  Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan,  facetime bağlantısıyla  bağlanarak, Hava Trafik Kontrolörlerinin  gününü kutladı.

Hava trafik kontrolörlüğü mesleğine yıllarını vermiş emekli kontrolörler ve hayatını kaybetmiş kontrolörlerin anısına hazırlanan  video  filmi büyük beğeni toplarken duygusal anların yaşandığı gözlendi.

Ankara, Antalya ve İzmir’de görev başındaki hava trafik kontrolörleriyle canlı bağlantılar yapılarak, günün mana ve önemine ilişkin görüşleri konuklarla paylaşıldı.

 Öte yandan, TATCA yönetimi, dün gündüz saatlerinde  Anıtkabir’i ziyaret etmiş ve  Atatürk’ün mozolesine çelenk koyarak saygı duruşunda bulunmuştu.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.