Ankara 9. Sulh Hukuk Mahkemesi, Türk Hava Kurumu (THK) Kayyum Heyeti Başkanı Cenap Aşçı’nın istifasını kabul ederek, görevden alınmasına karar verdi.

Kararda, 1 Eylül 2021’de Cenap Aşçı’nın dilekçesine yer verildi. Dilekçede, “orman yangınlarında pek çok mecranın THK ve özellikle şahsını odağa koyduğu, linç kampanyasına kurum ve ziyadesiyle şahsının kurban edilmek istendiği” ifadelerine yer verilirken, “çalışmalarının karşılığında ağır haksız ithamlarda bulunduğu için şahsının üzüldüğünü, çalışmalarının karşılığının bu olmadığı” sözleri aktarıldı.

Kararda, şu ifadeler yer aldı: “Kayyım heyeti başkanını çekilme dilekçesi, mahkememizin UYAP kayıtları bir bütün halinde değerlendirildiğinde, kayyım heyeti başkanı Cenap Aşçı’nın dilekçesinde sürdüğü gerekçeler ile etik kurallar ve gelenekler dikkate alınarak kayyımlık görevinden çekilmesine karar verilmesini talep ettiği, talebin yerinde görüldüğü anlaşılmış olmakla, talebin kabulüne kayyım heyeti başkanı Cenap Aşçı’nın görevden alınmasına yerine mahkememizce re’sen atanasına karar verilen Ali Yüksel’in kayyım heyetine alınmasına, Adnan Zengin ve Abdullah Kaya’nın görevlerine aynen devamına, kayyım heyeti Ali Yüksel’e ve THK vekilliğine tebliğine karar verildi.”

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.