Türk Hava Kurumu Üniversitesi Ereğli Meslek Yüksekokulu, Ereğli Belediyesi Başkanlık Makamında Türk Hava Kurumu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yıldırım Saldıraner ve Ereğli Belediye Başkanı Özkan Özgüven’in imzaladıkları protokol ile 8 farklı bölümde 480 öğrenci ile 2016-2017 eğitim öğretim yılına merhaba diyecek.

Eğitim öğretim yılına önümüzdeki yıl başlayacak olan Türk Hava Kurumu Ereğli Meslek Yüksekokulu’nun protokol imzaları atıldı. Ereğli Belediyesi’nde yapılan protokol imza programına Türk Hava Kurumu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yıldırım Saldıraner, Rektör Yardımcısı Ali Işık, Ereğli Belediye Başkanı Özkan Özgüven, Yüksek Öğretimi Geliştirme Derneği Başkanı Ergun Özgüven, İş Adamı ve Belediye Meclis Üyesi Halil Ercan ve Eğitim Gönüllüsü Besim Süleyman Baş katıldılar.

THK_Eregli2

2014 yılı Ekim ayında temeli atılan ve inşaatına başlanan ve bu yıl tamamlanan Türk Hava Kurumu Üniversitesi Ereğli Meslek Yüksekokulu’nun gelinen son durumu hakkında bilgi veren Rektör Prof. Dr. Yıldırım Saldıraner, “İçinde bulunduğumuz yıl farklı kurslarla Ereğli halkına hizmete başlayacak olan okulumuz, önümüzdeki eğitim öğretim yılında 8 farklı bölümde toplam 480 öğrenci ile eğitim faaliyetlerine başlayacak” dedi.

Ziyaretlerinden ve gelinen noktadan memnuniyetini dile getiren Ereğli Belediye Başkanı Özkan Özgüven ise; “Türk Hava Kurumu Üniversitesi Rektör ve Rektör Yardımcısını Ereğli’de görmekten mutluluk duyuyoruz” dedi.

THK_Eregli

Özgüven, “Ereğli’ye kazandırılan böylesine güzel bir okulun yapımında emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ediyorum. Türk Hava Kurumu milletin bir kurumudur. Bu kurumun Ereğli’ye kazandırdığı bu okulun yapımında büyük çaba sarf eden öncelikle üniversite yönetimine, hayırsever işadamı hemşerimiz sayın Mustafa Özşenol’a, Dernek Başkanımız Ergun Özgüven’e, değerli kardeşim Halil Ercan’a ve burada ismini sayamadığımız herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Yaklaşık bin öğrenci ile Ereğli’ye hizmet verecek olan Türk Hava Kurumu Üniversitesi Ereğli Meslek Yüksekokulu Ereğli’ye bir değer katacak. Bu kurum şehrimizin kurumu ve bu okul şehrimizin okulu bizler de bir Ereğlili olarak elimizden gelen desteği vereceğiz. İnşallah bu okulumuz Ereğli’nin bir markası haline gelecektir. Şehrimize değer katacak olan okulumuzun hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

THK_Eregli3

www.BagimsizHavacilar.com

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.