Türk Hava Kurumu (THK) Başkanı Kürşat Atılgan, Karaman’a 600 öğrenci kapasiteli Sivil Havacılık Meslek Yüksekokulu yaptırıldığını söyledi.

Atılgan, yaptığı açıklamada, hükümetin 2023 vizyonu doğrultusunda ortaya koyduğu “Türkiye’yi dünyanın havacılık üssü yapma” hedefine katkı vermek istediklerini belirtti. Havacılık alanında nitelikli eleman yetiştirmek istediklerini, bu doğrultuda görüştükleri Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan’a THK’nın faaliyetleri ve hedefleri hakkında bilgi verdiklerini söyleyen Altıgan, yüksekokul için Başbakan Yardımcısı Elvan’dan manevi destek aldıklarını kaydetti.
Kurumun hedefleri kapsamında Türk sivil havacılık sektörüne eleman yetiştirmek için 17 bin metrekare arsa üzerine 11 bin metrekare bina yaptırıldığını ifade eden Atılgan, “Söz konusu bina, 600 öğrenci kapasiteli Sivil Havacılık Meslek Yüksekokulu açılması için hazırlandı” ifadelerini kullandı.

Atılgan, “Bu ihtiyacın karşılanması için Kurumumuzun üzerine düşen görevi yerine getirmek için yaptırdığımız yüksekokulun gelecek yıl eğitim ve öğretim faaliyetlerine başlama için çalışmalarımızı hızlandırdık.
Bu amaçla THK Üniversitesi Rektörümüz Yıldırım Saldıraner ve diğer yetkililer yüksekokulda incelemelerde bulunacak” dedi. (Karamanda Uyanış)

Facebook ile Yorum Yapın

1 YORUM

  1. Bu mu yapmis o projeyi Osman pasanin projeleri bu. Adam belediye den okul yerini aldi tabelalarini diktirdi icinin dizaynini yaptirdi Ankaradaki fazla malzemeleri oraya gonderdi.

    Gel gor ki Kursat biz yaptik diyor hee hee sen yaptin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.