178 yıllık turizm şirketi Thomas Cook kurtarma planının bu ay içerisinde tamamlanamaması durumu hakkında yatırımcılarını bilgilendirdi.

Britanya’nın en eski turizm şirketi olan Thomas Cook, borç aldığı kurumlarla şirkete yapılacak fonlamanının büyüklüğünü 1 milyar sterline çıkarmayı konuşuyor. Eğer fonlama ay sonuna kadar sağlanamazsa şirketin iflasının kaçınılmaz olduğu ifade ediliyor.

İngiliz basınında yer alan habere göre Thomas Cook ve yatırımcılar arasında gerçekleştirilen görüşmeler sonucunda Eylül ayı sonuna kadar şirkete 900 milyon sterlin fon sağlanması konusunda anlaşma sağlandı. Thomas Cook’a borç veren bankalar şirketin geldiği durumdan memnun olduklarını ifade ederken şirket yetkilileri sağlanacak fonlamayı artırmak için görüşmelerini sürdürüyor.

Yatırımcılar sağlanan fonlamanın şirketi dengeli bir pozisyona getirmeye yetmeyeceğini ancak operasyonun haftalar boyunca sorunsuz sürdürecek bir seviyede olduğunu ifade ederken Thomas Cook’un iflas koruma için başvurduğu mahkeme nedeniyle zamanın kısıtlı olduğu belirtildi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.