“THY Atatürk Havalimanı’ndan Edremit Koca Seyit Havalimanı’na uçuş başlatsın” konusunda change.org.de  imza kampanyası başlatıldı.

Kampanyada yer alan ifadeler şöyle:

“Balıkesir Edremit te bulunan Koca Seyit Havaalanı na sadece İstanbul dan Sabiha Gökçenden uçuş bulunmaktadır. Bölgenin hızla artan yolcu trafiği bulunmaktadır. İstanbul’un Avrupa yakasında yaşayanlar veya Edremit ten Avrupa yakasına gidecekler büyük zorluk ve zaman kaybı yaşamaktadırlar. Ayrıca Atatürk Havalimanından yurtdışı bağlantısı olan uçuşlara ulaşmakta zorluk çekmektedir. Bu nedenle THY nin en kısa zamanda Edremit Kocaseyit-Atatürk Havalimanı arasında uçuş düzenlemesi gerekir. Bu talep daha önce THY iletildiğinde slot yokluğu mazereti belirtilmiştir. Ancak Edremit havalanından sonra acılan  Kastamonu, Ordu-Giresun ve Yüksekova havalanınlara nasıl slot bulunduysa burayada slot bulunabilir.Ayrıca daha önce Atlas havayollarının Atatürk ten Edremit e ucuşu vardı. Bu konuya Sayın Ulaştırma Bakanımız Binali Yıldırım’ın Sayn Bölge Milletvekilimiz Ali AYDINLIOĞLU’un ve THY Yönetiminin duyarsız kalmayacağına inanıyoruz.”

Kampanya için :  https://www.change.org/p/thy-atat%C3%BCrk-havaliman%C4%B1-ndan-edremit-koca-seyit-havaliman%C4%B1-na-u%C3%A7u%C5%9F-ba%C5%9Flats%C4%B1n?recruiter=265175481&utm_source=share_petition&utm_medium=facebook&utm_campaign=share_facebook_responsive&utm_term=des-lg-share_petition-no_msg&fb_ref=Default

 

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.