THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, tüm çalışanlara gönderdiği bilgilendirme mesajında, “Ben inanıyorum ki içinde bulunduğumuz bu zor şartlar, çalışma günü ya da mesai ücreti hesabı yapılacak günler değil. Seferberlik ruhu ile “Ben ne yapabilirim” demeli ve bu doğrultuda düşünmeliyiz. Bu zor günler, elimizden geldiğince fedakarlık yapmak günüdür. Tüm çalışma arkadaşlarımın bu ruhta olduğunu biliyor, her birinize samimi teşekkürlerimi iletiyorum.” dedi.

Mesajda şu ifadeler yer aldı;

Yeni bir döneme giriyoruz. Korona virüs salgını sebebi ile alınan kararlar ve küresel seyahat sınırlamaları havacılığın, tarihinde görülmemiş ölçüde ciddi bir krizle karşılaşmasına neden oldu. “Havacılığın Kıyameti” tanımıyla adlandırılabilecek bir süreci tüm dünya ile birlikte yaşıyoruz.

Bu krizi doğru anlamak ve süreci hep beraber yürütmek zorundayız. Uçuşların nerdeyse durduğu bu günlerde, tüm çalışanlarımızın işlerini korumak için kısmi çalışma uygulamasına geçtik. Kısmi çalışma ile çalışanlarımızın iş akitleri devam etmekte ve çalışma süreleri ile uyumlu olarak belli bir ücretleri garanti altına alınmakta. Sağlık güvenceleri ise devam etmekte.

Bu süre zarfında özellikle kargo organizasyonumuz tüm gücü ile, uçuş ekiplerimiz ve operasyon birimlerimiz ise iş yüklerine bağlı olarak fiili çalışmalarını yürütüyorlar. Kendilerine hassaten teşekkür ediyorum ve kolaylıklar diliyorum. Diğer çalışma arkadaşlarımız ise kendilerine tebliğ edilen esaslar dahilinde ofisinden veya evinden çalışmaya devam edecekler.

Ben inanıyorum ki içinde bulunduğumuz bu zor şartlar, çalışma günü ya da mesai ücreti hesabı yapılacak günler değil. Seferberlik ruhu ile “ben ne yapabilirim” demeli ve bu doğrultuda düşünmeliyiz. Bu zor günler, elimizden geldiğince fedakarlık yapmak günüdür. Tüm çalışma arkadaşlarımın bu ruhta olduğunu biliyor, her birinize samimi teşekkürlerimi iletiyorum.

Kısmi çalışma ile ilgili uygulamalar, Genel Müdür dahil tüm personelimizi kapsıyor. Yönetim Kurulumuz da 3 ay boyunca Yönetim Kurulu ücretlerini almayacağını deklere etti. Hepimiz bu süreci güçlü bir aile olarak beraber yaşayacağız ve üstesinden geleceğiz.

Başaracağız.

Zorunlu olmadıkça lütfen evde kalın. Ailenizle, sosyal çevrenizle ve iş arkadaşlarınızla teknoloji altyapısı ile irtibat kurun. Birbirinize destek olun. Evde geçirdiğiniz sürede kendinizi geliştirin. Eksik olan eğitimleriniz varsa elektronik sistemler üzerinden lütfen tamamlayın.

Gökyüzünün tekrar uçaklarımız ile dolacağı günler uzak değil. İnanıyoruz. Hep beraber başaracağız. Çok daha güçlü döneceğiz. Moralıiniz yüksek inancınız sağlam olsun.

Bu aile başaracak.

Hepinize sağlıklı günler dilerim.

Bilal Ekşi

Genel Müdür/CEO

bagimsizhavacilar.com

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.