Türk Hava Yolları, Moskova’ya uçuş sayısını günde 11 sefere çıkararak Türk Hava Yolları’nın yurt dışında bir günde en fazla uçtuğu nokta oldu.

Türkiye ile Rusya arasında yaşanan iyileşmeyi avantaja çeviren Türk Hava Yolları, Ankara, Antalya ve İstanbul’dan Moskova’ya gerçekleştirdiği sefer sayılarını arttırarak bir günde gerçekleştirdiği karşılıklı uçuş sayısını 11’e yükselterek yeni bir rekora imza attı.

Moskova’nın en büyük havalimanlarından Vnukovo Havalimanı’na İstanbul’dan günlük 3, Antalya’dan 6 uçuş ve Ankara’dan da haftada 2 uçuş gerçekleştiren Türk Hava Yolları’nın Vnukovo uçuş tablosunda haftanın iki günü 11 kez Türk Hava Yolları’nın adı yazıyor.

Gazetem.ru’da yer alan habere göre charter seferleri iznin çok geç verilmesi ve henüz charter uçuşlarına başlanmamasını fırsata çeviren Türk Hava Yolları, Türkiye-Rusya krizi süresince yaşanan yolcu kaybını çok kısa sürede telafisini yapıp artıya geçti. Özellikle Antalya’ya çok hızlı bir biçimde organize olarak günlük sefer sayısını 6’ya çıkaran Türk Hava Yolları’nın önümüzdeki günlerde Antalya’ya bir sefer talebi daha olduğunu ve günlük sefer sayısının 7’ye yükseleceğini belirten Vnukovo Havalimanı yetkilileri de yaşanan bu trafikten son derece memnun.

Rusya’dan toplam on şehirden Türkiye’ye karşılıklı sefer düzenleyen Türk Hava Yolları, Moskova haricinde St. Petersburg, Kazan, Ufa, Eketerinburg, Stavrapol, Astrahan, Soçi, Rostov ve Novosbirsk’e uçuş gerçekleştiriyor.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.