THY Teknik  ve  İŞKUR İstanbul İl Müdürlüğü  işbirliği kapsamında düzenlenecek “Uçak Kabin İçi Bakım Elemanı Eğitim Programı” sonunda programı başarıyla bitirenler arasından kursiyerlerin ,en az %20’si “THY Teknik” başarı kriterleri doğrultusunda değerlendirilip, uygun görülenler istihdam edilecek.

THY TEKNİK’ten yapılan açıklama şöyle:

“İŞKUR İstanbul İl Müdürlüğü ve Türk Hava Yolları Teknik işbirliği ile havacılık sektörünün ihtiyaçlarına yönelik Uçak Kabin İçi Bakım Elemanı Eğitim Programı düzenlenecektir. Eğitimi başarıyla bitiren kursiyerler uçak kabin içi bakım-onarımı alanındaki çalışmalara “Teknik Destek Personeli” pozisyonunda destek verebilecek yetkinlik düzeyine gelecek şekilde 3 ay süreyle teorik ve pratik eğitimden geçirileceklerdir. Eğitimlerin teorik ve pratik bölümleri İstanbul’da THY Teknik tesislerinde yapılacaktır.
Kursa kabul edilecek adayların; düzenlenecek “Genel Yetenek”, “Görsel Dikkat” ve “İngilizce” testlerinden başarılı olmaları ve mülakattan iş için uygunluk almaları gerekmektedir.
Yazılı sınavlar ve mülakatlar neticesinde programa başlamaya hak kazananlar, program boyunca İŞKUR tarafından belirlenen oranda maddi yardım alacak, iş kazası ve meslek hastalığı primleri İŞKUR tarafından yatırılacaktır. Programı tamamlayan kursiyerlerin en az %20’si “THY Teknik” başarı kriterleri doğrultusunda değerlendirilip, uygun görülenler istihdam edileceklerdir.”

Aranan Nitelikler :
• Teknik Liseler veya Meslek Yüksek Okullarının;
– Otomotiv / Otomotiv Teknolojisi
– Endüstriyel Otomasyon – Elektronik / Kontrol ve Otomasyon Teknolojisi
– İklimlendirme ve Soğutma / Gaz ve Tesisatı Teknolojisi / Tesisat
– Lastik Teknolojisi
– Mobilya Dekorasyon
– Biyomedikal Cihaz Teknolojisi / Biyomedikal Teknolojisi / Elektrikli Cihaz Teknolojisi
– Elektrik / Elektronik
veya ilgili teknik bir bölüm/alan mezunu olmak,
• T.C. Vatandaşı olmak,
• İşe kabul edilmesi halinde vardiyalı çalışabilecek durumda olmak,
• Sabıka kaydı bulunmamak,
• Başvuru sırasında 30 yaşından büyük olmamak,
• Herhangi bir sağlık problemi bulunmamak (Renk körlüğü, iki göz arası 4 Dioptriden fazla göz bozukluğu, duyma bozukluğu, BMI dengesizliği vb. ağır veya ince işçilik gerektiren işlere engel teşkil edebilecek rahatsızlıklar)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.