Türk Hava Yolları’ndan uçuş ekiplerine gönderilen bildirimde gönüllülük esasına göre, Covid-19 sebebiyle Temmuz ayı için en az 1 aylık süreyi kapsayan ücretsiz izin taleplerinin yarın gün sonuna kadar e-mail ile gönderilmesi istendi.

Bildirimde şu ifadeler yer aldı;

Değerli Çalışma Arkadaşlarımız,

Korona Virüs (Covid-19) salgını nedeniyle Ortaklığımız çok sayıda önlem almıştır ve bu yönde çalışmalara devam etmektedir. Alınan önlemlerin temel amacı ve Ortaklığımızın birincil önceliği sizlerin sağlığıdır. Bu kapsamda hem kendi sağlığınızı hem de çevrenizdekilerin sağlığını korumak için Ortaklığımızın ve otoritelerin yayımladığı duyuru ve talimatlarda yer alan hususların özenle uygulanması gerekmektedir.

Bu hassas dönemi aile ve yakınları ile geçirmek isteyen çalışanlarımızın ücretsiz izin taleplerinde her türlü kolaylık sağlanacak olup izne çıkmak isteyen çalışanlarımız, taleplerini bağlı oldukları başkanlıklar üzerinden İstihdam Başkanlığına iletebilirler.

Bu kapsamda Covid-19 sebebiyle Temmuz ayı için en az 1 aylık süreyi kapsayan ücretsiz izin taleplerinin yarın gün sonuna kadar e-mail ile;

· KABINPERSONELIDEVAM@THY.COM (Kabin Çalışanları)

· KOKPITPERSONELIDEVAM@THY.COM (Kokpit Çalışanları)

· YURTICIZAMANYONETIMISEFLIGI@THY.COM (Yurt İçi Çalışanları)

adreslerine iletilmesi gerekmekte olup ay ortası taleplerin -mücbir sebepler dışında- planlamayı olumsuz etkileyecek olması nedeniyle uygun değerlendirilemeyecektir. Aynı zamanda kabin ve kokpit ücretsiz izin taleplerinde operasyonun müsaitliği de göz önünde bulundurulacaktır.

Sağlıklı günler dileriz.

Saygılarımızla.

İstihdam Başkanlığı

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.