• Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı İstanbul’da yapımı süren üçüncü havalimanına 2018 yılında geçmek için planlama yaptıklarını söyledi.

    Berlin Uluslararası Turizm Borsasında (ITB) düzenlenen basın toplantısında konuşan Aycı, yeni havalimanının 2018’in ikinci çeyreğinde açılacağını beklediklerini belirterek, ”Biz de taşınmayla ilgili planlamamızı yaptık, üzerinde çalışıyoruz” dedi.

    İstanbul’un coğrafi olarak doğal bir taşımacılık merkezi olduğuna dikkati çeken Aycı, ”Çok sayıda ülkeye uçuyoruz. Yeni havalimanı bize yeni imkanlar sağlayacak. Belki daha fazla uçak firması İstanbul’a uçacak. Şu anda bir sınırlama var. Yeni havalimanıyla o sınırlama ortadan kalkacak” ifadelerini kullandı.

  •         
  • Aycı, Avrupa’da yaşanan sığınmacı krizinden dolayı Avrupa’dan Türkiye’ye karayolu yerine daha çok havayolunun tercih edileceğini ve bunu da THY olarak başarıyla yöneteceklerini ifade etti.

    İlker Aycı THY olarak 2015 yılı hedeflerine ulaştıklarına dikkati çekerek eski THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu ve başarının diğer mimarlarından Genel Müdür Temel Kotil’e teşekkür etti.

    THY olarak uçtukları destinasyon sayısını artırmayı hedeflediklerini dile getiren Aycı, bu yıl açılacak olan uçuş noktalarının ise Atlanta, Dubrownik, Ukrayna, Hanoi, Panama ve Bogota olacağını hatırlattı.İstanbul’dan 4 saatlik yolculukla 54 ülkeye uçulabildiğine işaret eden Aycı, THY’nin 113 ülkede 278 destinasyonda olduğunu ifade etti.(sabah)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.