Brüksel Havalimanı’na yapılan bombalı saldırının ardından 22 Mart tarihinde Brüksel seferlerini iptal eden Türk Hava Yolları, seferlerin 15 Nisan tarihine kadar yapılmayacağını açıkladı.

THY’nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“22 Mart 2016 tarihinde Brüksel Havalimanı’nda yaşanan patlamadan dolayı, 24 Mart ve 15 Nisan (dahil) arasındaki Brüksel çıkışlı ve varışlı tüm Türk Hava Yolları seferleri iptal olmuştur. Uçuşunuz durumuyla ilgili değişiklikleri http://www4.thy.com/deparr/start.tk linkinden takip edebilirsiniz. Seferleri iptal edilen yolcularımız, Rotterdam, Amsterdam, Düsseldorf veya Köln uçuşlarına ücretsiz değişiklik yaptırabileceklerdir. Ayrıca Brüksel Havalimanı ile ilgili tüm güncel duyuruları www.brusselsairport2203.be web sitesinden takip edebilirsiniz.”

Öte yandan, Zaventem Havalimanı,  bugün kısmen faaliyete başladı.

İtalya, Portekiz ve Yunanistan’a yapılan 3 seferde yoğun güvenlik önlemi alındı.

Portekiz’e kalkan uçak piste çıkmadan önce saldırıda yaşamını yitirenler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Havalimanı Genel Müdürü Arnaud Feist, duygusal bir gün olduğunu belirterek, uçuşların tekrar başlamasını umut verici olarak niteledi.

Alınan güvenlik önlemleri çerçevesinde havalimanı alanına giren tüm araçlar aranıyor. Havalimanı terminal binası girişinde yolcuların valizleri x-ray cihazlarından geçiriliyor ve üst aramaları yapılıyor.

Sadece biletli yolcular, bilet kontrol, bagaj teslim ve bekleme salonuna alınıyor. Havalimanının, haziran sonu veya temmuz başında tam kapasiteyle çalışması bekleniyor.

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.