THY’nin Ukrayna’da 7’inci uçuş noktası Çernivtsi kenti  olurken, önümüzdeki günlerde Harkov’a da uçuşlar başlıyor.

cher

Çernivtsi’de gerçekleştirilen uluslararası  havacılık  forumunda konuşan THY Ülke Müdürü Mustafa Hakan Yılmaz, Çernivtsi ile İstanbul Atatürk Havalimanı arasında yeni bir hat açma konusunda fizibilite raporu  hazırlanacağını kaydederek, bölgenin  yolcu potansiyeli bakımından yeterli düzeyde bulunduğunu ifade etti.

Toplantıda söz alan Chernivtsi Belediye Başkanı Alex Kaspruk  ise , kentteki havalimanının yıllık 120 bin yolcu  potansiyeline  sahip olduğunu ve  THY’yi  ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyacaklarını söyledi.

Chernivtsi Ukrayna’nın Karpatlar Bölgesinde ve Prut nehri kenarında kurulu bir kent olup, yaklaşık 300 bin nüfusa sahip.

Chernivtsi,  kent mimarisi özelliğinden dolayı bölgenin ‘Küçük Viyana’ olarak anılıyor.

Sefer yaptığı 113 ülkeyle dünyada en fazla ülkeye uçan havayolu şirketi  olan THY, İstanbul’dan Ukrayna’nın altı kentine (Kiev, Odessa, Lvov, Dnepropetrovsk, Herson ve Zaporojye)  haftada 46 uçuş düzenliyor.

THY  HARKOV SEFERLERİNE BAŞLIYOR

Öte yandan,  Ukrayna medyasında yer alan haberlere göre, Atlasglobal ve Pegasus Havayollarının sefer  yaptığı Harkov’a, önümüzdeki günlerde THY’nin de sefer başlatacağı öğrenildi.

(Bağımsız Havacılar)

 

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.