Türk Hava Yolları 22 Mart’taki terör saldırı sonrasında kapanan Brüksel uçuşları hakkında duyuru yayınladı.

Türk Hava Yolları, 22 Mart’ta IŞİD tarafından üstlenilen terör saldırı sonrasında uçuşlara kapatılan Brüksel Havalimanı’na 28 Mart’a kadar planlanan seferlerini iptal ettiğini duyurdu. 22 Mart ve 28 Mart tarihleri arası parkur/tarih değişikliği ya da iptal/iade talepleri ücretsiz olarak yapabilecek olan yolcular için ayrıca 26 Mart Cumartesi günü Rotterdam üzerinden sefer düzenlenecek.

Türk Hava Yolları’ndan Yapılan Açıklama;

22 Mart 2016 tarihinde Brüksel Havalimanı’nda yaşanan patlamadan dolayı, 24 Mart ve 27 Mart arasındaki (27 Mart da dahil) Brüksel çıkışlı ve varışlı tüm Türk Hava Yolları seferleri iptal olmuştur.

Biletlerini acenteler vasıtasıyla almış tüm yolcularımızın parkur/tarih değişikliği yada iptal/iade talepleri için acenteleriyle irtibata geçmelerini rica ederiz.

22 Mart ve 28 Mart tarihleri arası  parkur/tarih değişikliği ya da iptal/iade talepleri ücretsiz olarak yapılabilmektedir. Bu değişiklikler aşağıdaki kurallara göre seyahat acenteniz veya Call Center’imiz aracılığıyla yapılmalıdır :

Parkur/Tarih değişikliği için :

  • Biletinizin original ücret sınıfıyla işlem yapılmalıdır.
  • Bilet 22 Mart tarihinde veya öncesinde kesilmiş olmalıdır
  • Bilet değişikliği için en geç 28 Mart tarihinde başvurulmalıdır.
  • Yeni uçuş tarihi 15 Haziran tarihine kadar değiştirilebilmektedir
  • Servis/kabin değişikliği mümkün değildir
  • Bu koşulların dışındaki herhangi bir konu için biletin kuralları geçerlidir.

İade:

Brüksel Havaalanındaki olağanüstü halden dolayı uçuşunuzun iptali durumunda (22Mart-28Mart arası tarihleri içerisinde) biletinizin kesintisiz iadesi mümkündür.

Biletlerini websitemizden satın alan yolcularımız http://www.turkishairlines.com/en-ug/corporate/announcements/announcement/online-refund-function linkinden yararlanarak iade için başvurabilirler.

Tüm yolcularımız 7/24 ücretsiz olarak hizmet veren Call Center’ımızla  02 620 080 49 yada 0090 850 333 08 49 nolu telefon numaralarından irtibata geçebilirler.

Call Center’de oluşabilecek yoğunluktan dolayı meydana gelen bekleme süresi için anlayışınızı bekleriz.

Ek Seferler

25 Mart 2016 Cuma günü, saat 15.35’te TK5832 sefer sayılı Rotterdam kalkış İstanbul varışlı ve 26 Mart 2016 Cumartesi günü, saat 08.35’te TK5834 sefer sayılı Rotterdam kalkış İstanbul varışlı ek seferler gerçekleştirilecektir. Muhtemel diğer ek sefer hizmetleriyle ilgili gelişmeleri bu duyurudan takip edebilirsiniz.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.