Türk Hava Yolları’nın Kayıtlı Sermaye Tavanı Geçerlilik Tarihinin Uzatılması Sermaye Piyasası Kurulu-SPK tarafından onaylandığı bildirildi.

Şirketin kayıtlı sermaye tavanı 2020-2024 yılları (5 yıl) için geçerli olmak üzere 5.000.000.000.-(beşmilyar) Türk Lirası olarak belirlendi.

THY’den Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan bildirimde, “Ortaklığımızın mevcut kayıtlı sermaye tavanı izni süresinin 2020-2024 yılları (5 yıl) için geçerli olmak üzere uzatılması amacıyla Ortaklığımız Ana Sözleşmesi’nin “Sermaye ve Hisse Payları” başlıklı 6. maddesinin tadil edilmesine dair gerekli iznin alınması için Sermaye Piyasası Kurulu’na başvuruda bulunulmuş ve ilgili başvurumuz SPK tarafından 13.03.2020 tarihinde onaylanmıştır.” ifadesi yer aldı.

2024 yılı sonunda izin verilen kayıtlı sermaye tavanına ulaşılamamış olsa dahi, 2024 yılından sonra yönetim kurulunun sermaye artırım kararı alabilmesi için; daha önce izin verilen tavan ya da yeni bir tavan tutarı için Sermaye Piyasası Kurulundan izin almak suretiyle genel kuruldan yeni bir süre için yetki alması zorunlu.

Söz konusu yetkinin alınmaması durumunda Şirket kayıtlı sermaye sisteminden çıkmış sayılacak.

www.bagimsizhavacilar.com

 

 

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.