Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), son ötesi dizi eylem Fırat Kalkanı’nda Suriye’nin kuzeyindeki saldırılarda 68 DAEŞ teröristinin öldürüldüğünü, 141 hedefin ise imha edildiğini duyurdu.

TSK’nin bilim notunda şu ifadeler toprak aldı:

“Top-havan atışları kararı ve yaşanmış olan çatışmalarda 38 DEAŞ ‘lı yıldırıcı nötr bir duruma getirilmiş, 1 silahlı anahtar ve 1 Drone imha edilmiştir. Hedef belirleme vasıtaları ile belirleme edilen DEAŞ’a ilgili 141 erek acı dayanak vasıtalarımızla acı değerli alınmıştır.

Hava Kuvvetlerimize ilgili uçaklar tarafından, Bab sahasında belirleme edilen DEAŞ yıldırı örgütüne ilgili toplanmış 6 maksata 6 bomba atılarak; 30 DEAŞ’lı yıldırıcı nötr bir duruma getirilmiş, DEAŞ çeşidinden makbul 3 karargâh binası ve 3 bombalı anahtar garajı imha edilmiştir. Toplamda 68 DEAŞ’lı yıldırıcı nötr bir duruma getirildi”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cemaziyelevvel icra ettiği açıklamada dört aydır bitmeme fail harekâtta kestirmece 1000 IŞİD teröristinin öldürüldüğünü açıklamıştı.

24 Ağustos’ta süregelen operasyonda Türkiye’nin desteklediği hür Suriye Ordusu (ÖSO) güçleri, El Bab’ı kuşatmış durumda.

Kaynak: HABER7.COM

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.