Samsun Valiliği’nin, ‘Havaalanının tadilatı 1 Ağustos’a ertelendi’ açıklaması, tepkileri dindirmedi aksine artırdı. Turizmciler, ‘Kaygımız büyük’ açıklamasında bulundu.

Karadeniz Turistik Otelciler Birliği(KATİD) Başkanı Murat Toktaş, 1 Mart itibari ile 3 ay kapalı kalacak olan Samsun Havalimanının kapanış tarihi 1 Ağustos olarak değiştirilmesine yönelik bir açıklamada bulundu.

SAMSUN ORGANİZASYONLARI KAYBETTİ

Murat Toktaş, açıklamasında şu görüşlere yer verdi: “Biz hazırlıklarımızı 1 Mart – 31 Mayıs arası havalimanımızın kapalı olacağına göre organize etmiştik. Samsunda yapılması planlanan bazı spor ve kamu organizasyonlarına bu tarihler arası teklif veremedik ve başka şehirlere kaptırdık. Örneğin Mayıs ayındaki 6 gün sürecek olan yaklaşık 1.500 gecelemesi olan Karate GP’sini Kocaeli’ne kaydırdılar. Şimdi geri dönüp kaybettiğimiz organizasyonları toparlamamız mümkün değil. Havalimanının, yoğun aylarımızdan biri olan ağustostan itibaren 3 ay kapanacak olması bu tarihlere denk gelen büyük organizasyonları da elimizden kaçırmamıza neden olacak.”

 

 

KATİD Başkanı Murat Toktaş

HİÇ OLMAZSA KASIM-OCAK!..

Beklentilerinin havalimanı kapatılmadan yapılması gereken bakımın gerçekleştirilmesi olduğunu söyleyen KATİD Başkanı Murat Toktaş, “Madem tarih değişecek gene sayın bakanımız Akif Çağatay Kılıç beyin de desteği ile nispeten daha az yoğun olan Kasım – Ocak dönemine kaydırmamız çok daha isabetli olacaktır. Kötü bir yıl geçiren turizm sektörü 2017 yılına da iyi başlamamışken 3 aylık kapanışın etkisi 6 aya çıkarak bizleri biraz daha sıkıntıya sokacaktır. Bu konuda yapabilecek bir şey varsa yetkililerden destek bekliyoruz” diye konuştu.

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.