Türk Hava Kurumu Gaziantep Şube Başkanı Abdulkadir Kapısız ve yönetim kurulu üyeleri Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Gür’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Rektörlük makamında gerçekleştirilen ziyarette Rektör Prof. Dr. Ali Gür, GAÜN Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi ile Türk Hava Kurumu arasında önümüzdeki günlerde ortak projeler yapılacağını söyledi.

Prof. Dr. Gür, Gaziantep’in son yıllarda Suriyelilere kucak açan bir kent olduğunu ifade ederek, bu zor süreçte, savaşın sıcaklığını en sıcak yaşayan Gaziantep’in milli birlik ve beraberlik ruhunu koruduğunu belirterek, ticarette ise bu sıkıntılı süreçte Ankara’yı da geçerek beşinci sıraya geldiğini söyledi.

Türk Hava Kurumu ile Gaziantep Üniversitesi’nin işbirliği alanlarını bularak bu konuda bölgemizdeki insanlara ve ülkemize hizmet etmeyi amaçladıklarını belirten Şube Başkanı Abdulkadir Kapısız, “Gaziantep Üniversitesi Havacılık Kulübü ile ortak çalışmalarımız var. Öğrencileri kendi eğitim merkezimizdeki kurslara gönderiyoruz. Kültür Müdürlüğü veya Havacılık Kulübü ile bağlantılı olarak model uçak kursları düzenledik. Türk Hava Kurumu Gaziantep Şubesi olarak Gaziantep Üniversitesi ile birlikte önümüzdeki günlerde birçok çalışmayı birlikte gerçekleştireceğiz” şeklinde konuştu.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.