Türk Hava Kurumu internet sitesinden yapılan açıklamada,” YÖNETİM KAYYUMU olarak Kurumun amaçlarına uygun olarak, kurum ve ülke menfaatleri doğrultusunda, kamu yararına uygun ve kayyumluk müessesesi mucibince çalışmalarını yürütmek üzere 16.10.2019 tarihinde görevine başlamıştır.” ifadelerine yer verildi.

Açıklama şöyle;   

Türk Hava Kurumu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün direktifleri, genç Cumhuriyet’in ve Türk milletinin fedakârlıklarıyla 1925 yılında kurulmuş, Türk sivil havacılığına önemli katkılar yapmıştır.

2018 yılı Olağan Genel Kurulu neticesinde göreve gelen Yönetim Kurulu, 2019 yılı Haziran ayında gerçekleşen istifalar sebebiyle görev yapamaz hale gelmiştir.

Oluşan yönetim boşluğunun giderilmesi için Kurumumuzun başvurusu üzerine, Türk Medeni Kanunu uyarınca Ankara 9 Sulh Hukuk Mahkemesi’nin 2019/1094 Esas, 2019/1509 Karar sayılı ilamı ile Türk Hava Kurumu Başkanlığı’na YÖNETİM KAYYUMU atanmıştır.

Cenap AŞCI, H. Abdullah KAYA ve Adnan ZENGİN’den oluşan Yönetim Kayyumu Heyeti, Türk Hava Kurumu’nun amaçlarına uygun olarak, kurum ve ülke menfaatleri doğrultusunda, kamu yararına uygun ve kayyumluk müessesesi mucibince çalışmalarını yürütmek üzere 16.10.2019 tarihinde görevine başlamıştır.

Kurumumuz, tarihi geçmişiyle edindiği saygın konumunu daha da pekiştirmek, tarihi misyonuna uygun olarak var olan hizmetlerine yeni hizmetleri de ekleyerek yoluna devam etmek arzusundadır.

Kurumumuzun mesnedi olmayan gereksiz tartışmalara konu edilmeden, bu tartışmalara taraf olmadan yüce milletimize hizmet etmeye devam edeceğini kamuoyunun bilgisine saygıyla arz ederiz”

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.