Türk Hava Kurumu (THK) Merkez Yönetim Kurulu’ndan istifa eden Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleri Mehmet Aydın Uzun, Mustafa Özkaya, Adil Şahin Kahraman, Yaşar Türk, Mithat Sarı ve Özcan Soyupak, Türk Hava Kurumu Başkanı Bertan Nogaylaroğlu hakkında suç duyurusunda bulundu.

Müşteki sıfatıyla verdikleri ifadede, istifalar üzerine olağanüstü Genel Kurul yapılması istemine ilişkin yapılan toplantı esnasında, Nogaylaroğlu’nun kendilerine Fetöcü suçlaması yönelttiğini ve ‘ne ayaksınız lan’ diyerek hakarete uğradıklarını ve kelepçe vurdurarak hapse gönderilmekle tehdit edildikleri iddiasında bulundular.

Çalışma hürriyetimiz engellendi

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na 3 Temmuz’da verdikleri ifadede, Nogaylaroğlu tarafından ” toplu olarak bana baş kaldırdığınızdan,örgütsel suç  işliyorsunuz” suçlamasıyla karşı karşıya kaldıklarını belirten müştekiler, çalışma hürriyetlerinin engellenmesi  gerekçesiyle şikayetçi oldular.

Kurumdan 8 asil üye, yedek üyelerden 10, denetim kurulu yedek üyelerinden 3, disiplin kurulundan 4 asil ve 4 yedek üyesi istifa etmiş bulunuyor.

Merkez Denetleme Kurulunun tespitlerine göre Kurumun 1,3 Milyon TL civarında borç yüküyle karşıya olduğu kaydediliyor.

Türk Hava Kurumu Merkez Denetleme Kurulu, yayınladığı çağrı ile 46’ıncı Olağanüstü  Büyük Genel Kurulunun 20-21 Temmuz’da Ankara’da gerçekleştirileceğini duyurmuştu.

Türk Hava Kurumu sessizliğini koruyor

THK Başkanlığı’ndan bugüne kadar yaşanan istifalar ve Olağanüstü Büyük Genel Kurul çağrısına ilişkin herhangi bir açıklama yapılmadı.

Genel Kurul tarihi belli oldu

Türk Hava Kurumu Merkez Denetleme Kurulu, yayınladığı çağrı ile 46’ıncı Olağanüstü  Büyük Genel Kurulunun 20-21 Temmuz’da Ankara’da gerçekleştirileceğini duyurmuştu.

Facebook ile Yorum Yapın

1 YORUM

  1. M.Kemal Atatürk”ün 1925 yılında kurduğu 94 yıllık geçmişi macizisi olan kurum ne halde ne hale geldi yazıklar olsun.5 yıldan aşkın bu kurumda Şube Bşk.lığı yaptım.Madden maneven çok yoruldum.Bu kurumun tek kuruşu için canımı verdim.Kurumun etikini değil kendi etiketimi sonuna kadar THK”nun menfaatleri için sonuna kadar kullandım. Ama baktımki verdiğim bu kadar maddi manevi yorgunluğumun boşa imiş.Fazla uzatmadan arımdan namusumdan istifa ettim.THK Genel Merkezi 2 veya 3 çalışan işçisi ile yönetilmeye devam ettiği sürece o kişiler o kurumda kaldığı sürece Genel Başkankanlar ve THK Kurum Başkanları buna göz yumdukça bu kurum malasef şu günleri iyi günleridir.SAYGILARIMLAHALİL SAĞIR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.